more_horiz
Wiadomości

Biedroń kłamał ws. aborcji. Rząd Finlandii zdementował fake newsa

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 08:07
Na początku marca Robert Biedroń chwalił się w mediach społecznościowych o porozumieniu, jakie miał zawrzeć z Finlandią ws. darmowej aborcji dla Polek w tym kraju. Okazuje się jednak, że nie ma żadnego porozumienia, a zdjęcie opublikowane przez Biedronia zostało zrobione na krótkim, grzecznościowym spotkaniu.
Robert Biedroń podał fałszywą informację nt. porozumienia z Finlandią
Robert Biedroń podał fałszywą informację nt. porozumienia z FinlandiąFoto: martinbertrand.fr/Shutterstock

Robert Biedroń rzekome porozumienie ogłosił we wpisie w mediach społecznościowych po tym, jak spotkał się z przedstawicielami fińskiego rządu. Przewodnicząca fińskich Chrześcijańskich Demokratów Päivi Räsänen nagłośniła informacje przekazywane w polskojęzycznych mediach o porozumieniu, jakie miał zawrzeć Robert Biedroń. 

"Obietnica aborcji jest absurdalna i okrutna. Nasza służba zdrowia potrzebna jest Finom, a nie do odbierania życia Polakom. Teraz musimy się skupić na skracaniu kolejek do lekarzy i zapewnieniu przyzwoitej opieki seniorom" - napisała fińska polityk.

Spowodowało to reakcję rządu Finlandii, który obalił "informacje" Roberta Biedronia. "Było to grzecznościowe spotkanie trwające ok. 10 minut. Polska delegacja opisała pani premier sytuację praw człowieka w kraju i wyraziła nadzieję, że w przyszłości uda się zintensyfikować współpracę w obronie praw kobiet w Europie. Podczas spotkania nie padły żadne obietnice" - poinformował gabinet premier Finlandii.

dz/tvp.info/twitter.com

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także