more_horiz
Wiadomości

"Chciał osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie". Ambasador Wielkiej Brytanii o wizycie księcia Williama w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 22:00
Ambasador Wielkiej Brytanii Anna Clunes powiedziała w TVP Info, że książę Walii William chciał swoją wizytą podziękować w imieniu całego państwa prezydentowi Andrzejowi Dudzie za postawę Polski wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Ambasador Wielkiej Brytanii: książę Walii chciał osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie za postawę Polski wobec Ukrainy
Ambasador Wielkiej Brytanii: książę Walii chciał osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie za postawę Polski wobec UkrainyFoto: Twitter/KPRM

Anna Clunes podkreśliła, że Polska i Wielka Brytania stoją ramię w ramię w obliczu zagrożeń. Ambasador Wielkiej Brytanii dodała, że książę Walii chciał osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie w imieniu Wielkiej Brytanii.

- O dawna nasza współpraca jest głęboka i szeroka w bardzo wielu obszarach. Razem rozumiemy zagrożenie. Mamy ten sam poziom determinacji i ambicji. Ten sam cel strategiczny, żeby wspierać Ukrainę i zwycięstwo - mówiła.

Wizyta w Polsce

Książę Walii William złożył pierwszą wizytę w Polsce jako następca brytyjskiego tronu. Była to jego druga podróż do Polski. Książę rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o sytuacji na Ukrainie oraz działaniach naszego kraju na arenie międzynarodowej.


Posłuchaj
00:28 12269419_1.mp3 Ambasador Wielkiej Brytanii: książę Walii chciał osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie za postawę Polski wobec Ukrainy (IAR)

Spotkał się również ze stacjonującymi w Polsce brytyjskimi żołnierzami.

Czytaj także:

IAR,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także