more_horiz
Wiadomości

"To prawdziwy azyl". Książę William spotkał się w Warszawie z uchodźcami z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 21:28
Następca tronu Zjednoczonego Królestwa książę Walii William spotkał się w Warszawie z uchodźcami z Ukrainy.
Książę William spotkał się z uchodźcami z Ukrainy
Książę William spotkał się z uchodźcami z UkrainyFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Dzięki hojności Polaków ludziom uciekającym przed wojną na Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie - takich jak ten, który dziś odwiedzamy" - poinformował w mediach społecznościowych Pałac Kensington.

"To prawdziwy azyl"

We wpisie na Twitterze zaznaczono, że punkt pobytowy odwiedzony przez księcia Williama zapewnia dwa bezpłatne posiłki dziennie, lekcje języka polskiego, wsparcie psychologiczne i zawodowe, a nawet bezpłatny sklep, w którym każdy ma dostęp do odzieży oraz środków higieny osobistej. "To prawdziwy azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego" - komentuje Pałac Kensington.

Książę William spotkał się dziś z wicepremierem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz złożył wizytę w 3 Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, która jest zaangażowana w pomoc Ukrainie.

Spotkanie z Andrzejem Dudą

W czwartek książę William złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, by podziękować za gościnność okazywaną przez Polaków Ukraińcom, którzy przybyli do Polski po rozpoczęciu rosyjskiej agresji.

Czytaj także:

IAR/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także