more_horiz
Wiadomości

Tusk obiecuje "babciowe". Sobolewski podsumował pomysł lidera PO: wymyślił coś, co już od roku funkcjonuje

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 09:07
- To, co Donald Tusk "wymyślił" już od roku funkcjonuje - ocenił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do propozycji lidera PO dot. "babciowego". Jak podkreślił, rząd PiS przez powrót do wieku emerytalnego dał babciom 7 lat więcej na czas z wnukami.
Tusk wymyślił coś, co już od roku funkcjonuje. Krzysztof Sobolewski o babciowym
"Tusk wymyślił coś, co już od roku funkcjonuje". Krzysztof Sobolewski o "babciowym"Foto: Forum

Szef PO Donald Tusk podczas objazdu po kraju złożył szereg propozycji - m.in. zaproponował "babciowe", czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy. Świadczenie miałoby pomóc w opłaceniu opieki nad dzieckiem.

Tusk ocenił też podczas jednego ze spotkań, że CPK to - jak dotąd - setki milionów złotych wyrzuconych na wynagrodzenia i fanaberie. Jego zdaniem, CPK to wymysł szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce mieć największe lotnisko w Europie.

"To już funkcjonuje"

Do deklaracji Tuska odniósł się Krzysztof Sobolewski. - To, co Tusk "wymyślił" już od roku funkcjonuje - powiedział. - "Babciowe" to suma 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 1000 zł miesięcznie na dowolną opiekę, razem 1500 złotych - podkreślił. - Babciom dodatkowo opłacamy połowę składek emerytalnych, a powrót do wieku emerytalnego to siedem lat więcej na czas z wnukami - dodał polityk PiS.

- Natomiast jeżeli chodzi o Centralny Port Komunikacyjny, "to po co w Polsce, jak jest pod Berlinem" - powiedział sekretarz generalny PiS. W jego ocenie lider PO "mówi po polsku, a myśli po niemiecku".

Posłuchaj: rozmowa z Krzysztofem Sobolewskim, sekretarzem generalnym PiS

Czytaj też:

PAP/IAR/mn

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także