more_horiz
Wiadomości

Wielki powrót zimy. Sprawdź pogodę na cały tydzień [PROGNOZA]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 12:55
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada powrót zimowej aury. Sprawdź prognozę pogody na cały tydzień.
Wielki powrót zimy. Sprawdź pogodę na bieżący tydzień
Wielki powrót zimy. Sprawdź pogodę na bieżący tydzieńFoto: shutterstock.com/nexusby
  • Mają pojawić się przymrozki, intensywne opady śniegu i silny wiatr. Miejscami będzie ślisko
  • Ostrzeżenia przed przymrozkami zostały wydane dla całego kraju
  • Prognozowane są także burze śnieżne
  • Sprawdź prognozę pogody na cały tydzień

Synoptycy w pierwszej połowie tygodnia zapowiadają ochłodzenie i powrót zimy razem z opadami śniegu. Bardziej "wiosenna" aura ma wrócić od czwartku, a temperatura ma przekroczyć 10 st. C. W weekend prognozowane znowu lekkie ochłodzenie.

Poniedziałek. Przeważa duże zachmurzenie

Jak podaje w komunikacie IMGW w prognozie synoptycznej na ten tydzień, w poniedziałek będzie przeważało duże zachmurzenie. Padać ma deszcz, deszcz ze śniegiem, a także śnieg, możliwa też krupa śnieżna. Na północnym zachodzie kraju możliwe są burze. Najzimniej ma być na Podhalu i nad morzem - ok. -2 st. C, a najcieplej na południowym wschodzie kraju - ok. 7 st. C.

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Synoptycy prognozują, że w poniedziałek będzie przeważał wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Natomiast w górach porywy wiatru mogą sięgnąć 90 km/h, powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Wtorek. Pochmurny, ale będą przejaśnienia

Wtorek - zgodnie z prognozami - ma być nadal pochmurny, ale możliwe są też przejaśnienia. Synoptycy przewidują przelotne opady śniegu w całym kraju. Temperatura w nocy od -5 do -2 st. C, na Podhalu ok. -8 st. C. Natomiast w ciągu dnia od 0 do 3 st. C. Uczucie chłodu ma potęgować dość silny, północno-zachodni wiatr, który w porywach osiągać będzie 65 km/h, nad morzem 85 km/h, a wysoko w górach 100 km/h - podał IMGW.

Środa. Niewielkie opady śniegu na wschodzie

Natomiast środa ma być na ogół pogodna, a niewielkie opady śniegu mogą występować w północno-wschodniej części kraju. Synoptycy prognozują, że temperatura spadnie miejscami do ok. -3 st. C, a na Podhalu do ok. -7 st. C. W ciągu dnia najcieplej ma być na zachodzie, tam termometry - jak prognozuje IMGW - mogą wskazać ok. 10 st. C, a najzimniej będzie na północnym wschodzie - od 3 do 4 st. C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

Czwartek. Ocieplenie i opady deszczu

Synoptycy przewidują, że wyraźnie cieplejszy będzie czwartek, choć pochmurny z postępującymi od zachodu opadami deszczu. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, ok. -5 st. C, a w centrum i na zachodzie bez mrozu. IMGW podał, że w ciągu dnia ok. 13 st. C ma być na Dolnym Śląsku, a najchłodniej - ok. 6 st. C - na Suwalszczyźnie i Podhalu. Wiatr ma być umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie południowy i południowo-zachodni.

Piątek. Najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podhalu

Piątek bez mrozu w ciągu całej doby i, mimo że dzień będzie cieplejszy, to wciąż pochmurny i deszczowy - prognozują synoptycy. Najchłodniej w nocy, ok. 1 st. C, nadal na Suwalszczyźnie i Podhalu. Natomiast w ciągu dnia w całym kraju temperatura powietrza przekroczy 10 st. C, do 13 st. C na południu - podaje IMGW. Wiatr ma być słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Weekend. Powrót ochłodzenia

Weekend przyniesie kolejną zmianę pogody i lekkie ochłodzenie - poinformował IMGW. W sobotę znowu pochmurno w całym kraju i z opadami deszczu, a na północy również deszczu ze śniegiem. Według prognoz, na północy kraju zrobi się chłodniej, z temperaturą maksymalną od 4 do 6 st. C. Tu odczucie chłodu potęgować będzie umiarkowany i dość silny wiatr. Natomiast w pozostałej części kraju nadal ciepło, na południu do 11-12 st. C.

W niedzielę prognozowane jest ochłodzenie. W nocy minusowe temperatury w północnej i centralnej części kraju, a w ciągu dnia w całej Polsce maksymalnie do 5-6 st. C. Synoptycy zapowiadają, że na południu, zachodzie, a także w centrum może być pochmurno i należy się spodziewać opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. W pozostałej części kraju bez opadów i możliwe rozpogodzenia. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Mapa opadów:

IAR/PAP/pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także