more_horiz
Wiadomości

Donald Tusk mówi katolikom, na kogo nie mogą głosować. Wcześniej przeszkadzały mu krzyże w miejscach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 21:02
Donald Tusk po raz kolejny wykorzystał religię na potrzeby kampanii wyborczej. Na spotkaniu w Sosnowcu były premier poinstruował osoby wierzące, na kogo nie powinny głosować. Wcześniej jednak sam odnosił się do wiary wrogo.
Donald Tusk w swojej kampanii wykorzystuje wiarę
Donald Tusk w swojej kampanii wykorzystuje wiaręFoto: Maciej Schulz/Shutterstock

Podczas spotkania w Sosnowcu Donald Tusk poinstruował wyborców, na kogo nie mogą oddać swojego głosu, jeżeli są osobami wierzącymi. - Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa, rozumiesz Jezusa Chrystusa - to nie możesz głosować na PiS czy Konfederację. Na miłość Boga, to nie ma kompletnie nic wspólnego z chrześcijaństwem - mówił były premier.

Co o krzyżach sądzi Donald Tusk?

Przewodniczący PO zapomniał jednak w tym gronie wymienić także siebie. W swoich wystąpieniach często prezentuje poglądy sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi. W 2021 roku nawet wprost sprzeciwił się obecności krzyży w miejscach publicznych. 

Podczas czatu internetowego jeden z jego uczestników zapytał go, czy w polskich szkołach powinny wisieć krzyże. - Uważam, że nie - odparł natychmiast były premier.

Następnie uzasadnił swój pogląd. - Generalnie miejsca publiczne - czy to jest Sejm, czy to jest szkoła - powinny być wolne od symboliki religijnej - powiedział. Chwilę później podkreślił, że "nie zamierza demonstrować antyklerykalizmu".

Czytaj także:

dz/tvp.info

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także