more_horiz
Wiadomości

Marsze Papieskie w obronie św. Jana Pawła II. "Jako Polacy mamy wiele powodów do wdzięczności"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 14:46
W niedzielę ulicami Warszawy, Krakowa, Szczecina i wielu innych polskich miast przejdą marsze papieskie. Organizowane w 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II marsze są wyrazem wdzięczności za jego pontyfikat, okazją do przypomnienia papieskiego nauczania i odpowiedzią na ataki części mediów na Jana Pawła II.
W niedzielę ulicami Warszawy, Krakowa, Szczecina i wielu innych polskich miast przejdą marsze papieskie.
W niedzielę ulicami Warszawy, Krakowa, Szczecina i wielu innych polskich miast przejdą marsze papieskie. Foto: shutterstock/giulio napolitano

Ksiądz profesor Piotr Mazurkiewicz, wykładowca UKSW, powiedział, że jako Polacy mamy wiele powodów do wdzięczności. Zwrócił uwagę na historyczną rolę Jana Pawła II w upadku komunizmu i odzyskania przez Polskę niepodległości, z całym kierunkiem zmian, które spowodowały, że na nowo staliśmy się częścią świata zachodniego.

Jak zaznaczył ksiądz Piotr Mazurkiewicz Jan Paweł II przyciągał osobowością, autentyzmem wiary. Przypomniał długą modlitwę papieża w katedrze na Wawelu. Jak dodał kapłan - papież przed długi czas milczał, widać było jego modlitwę, skupienie, autentyczną relację z Bogiem, z Maryją. - Jego wiara przenikała całość jego życia - mówił ksiądz Mazurkiewicz.


Posłuchaj
00:27 papież.mp3 Wykładowca UKSW ksiądz Piotr Mazurkiewicz powiedział, że jako Polacy mamy wiele powodów do wdzięczności (IAR)

 

Marsze Papieskie w obronie św. Jana Pawła II. Wydarzenia w całej Polsce >>>

Czytaj także:


pp/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także