more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Witek: to jest obowiązek państwa, zadbać o młode pokolenie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 17:22
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek mówiła podczas spotkania z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego, że obowiązkiem państwa jest zadbać o młode pokolenie. Tłumaczyła, że kondycja fizyczna i psychiczna dzieci i młodzieży jest coraz słabsza.
Elżbieta Witek podkreślała, że trzeba zadbać o młodzież, ale pomóc należy także rodzicom
Elżbieta Witek podkreślała, że trzeba zadbać o młodzież, ale pomóc należy także rodzicomFoto: PAP/Wojtek Jargiło

W ubiegłym tygodniu z jej inicjatywy odbyła się w Sejmie konferencja poświęcona bezpieczeństwu dzieci. Elżbieta Witek nawiązując do tego wydarzenia mówiła, że podpisze się pod każdą propozycją, która będzie służyła zdrowiu młodych Polaków.

Dodała, że uczestnicy spotkania w Sejmie wyrazili chęć kontynuowania rozmów w celu przygotowania rozwiązań praktycznych, które będzie można wdrożyć w życie.

Kluby rodziców

Elżbieta Witek zaznaczała, że pomóc należy także rodzicom.

Podczas spotkania z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego mówiła o pomyśle założenia klubów rodziców. Wyjaśniła, że opiekunowie mogliby w nich zasięgnąć opinii specjalistów, m.in. psychologów, nauczycieli czy pedagogów szkolnych.

Dodała, że dzięki takim klubom rodzice zdobyliby wiedzę na temat tego, jak przy dzisiejszych zagrożeniach można współpracować z dzieckiem i chronić go przed różnymi niebezpieczeństwami.

Posłuchaj
00:22 mlodziez witek.mp3 Elżbieta Witek: to obowiązek państwa, zadbać o młode pokolenie (IAR)

 

"Przyszłość to Polska"

Spotkanie w Tomaszowie Lubelskim odbyło się w ramach prowadzonego od 3 tygodni przez polityków PiS objazdu kraju pod hasłem "Przyszłość to Polska". Na sobotnie popołudnie zaplanowano spotkania z politykami PiS m.in. w Ciechocinie, Olsztynie czy Malborku.

Czytaj także:

IAR/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także