more_horiz
Wiadomości

Niedziela ma być chłodna. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 06:53
Jak poinformował Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB, niedziela będzie chłodna, a poza północnym zachodem kraju możliwe są opady deszczu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy na terenie niemal całego kraju temperatura spadnie poniżej zera.
Synoptyk IMGW: w dzień chłodno i z opadami, nocą wystąpią przymrozki
Synoptyk IMGW: w dzień chłodno i z opadami, nocą wystąpią przymrozkiFoto: Werner Spremberg / Shutterstock.com

Jak przekazał Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę znad bieguna przez Skandynawię do Polski napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Przez najbliższe kilka dni pogoda będzie przypominać bardziej zimową niż wiosenną.

Synoptycy zapowiadają opady

- Najładniejszą pogodę będziemy mieli na północnym zachodzie kraju, gdzie spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego, okresami wzrastającego do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół duże, z opadami deszczu przechodzącego w deszcz ze śniegiem, a na północy i w centrum w śnieg. W Tatrach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm i w Beskidach do 5 cm. Najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich, gdzie spodziewamy się od 8 do 11 stopni. Na pozostałym obszarze od 2 na Suwalszczyźnie, 4 w centrum, do 6-7 na południu i zachodzie. Poczucie chłodu potęgować będzie wiejący z północy umiarkowany, okresami porywisty wiatr. Nad morzem może być dość silny, okresami silny. Na Pomorzu Wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej porywy wiatru mogą osiągać do 70 km/h - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Pogoda w nocy

W nocy sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Większe zachmurzenie prognozowane jest na południu i południowym wschodzie, gdzie wystąpią słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach może spaść do 10 cm, a w obszarach podgórskich Karpat do 5 cm śniegu. Temperatura w całym kraju poniżej zera. Wyjątkiem będą obszary nadmorskie, gdzie termometry mogą wskazać między zerem a plus 1 st. Celsjusza. Na pozostałym obszarze od minus 6 na Podhalu, do minus 1 na Ziemi Lubuskiej. Wiejący z północy wiatr będzie umiarkowany, dość silny i porywisty, osiągający do 45 km/h. Na Wybrzeżu Wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej porywy wiatru mogą osiągać do 70 km/h.

ms/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także