more_horiz
Wiadomości

"Był niekwestionowanym wzorem, nadzieją w chwilach trudnych". Premier Morawiecki o Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 12:22
Premier Mateusz Morawiecki w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II napisał w mediach społecznościowych, że papież Polak "był dla nas niekwestionowanym wzorem, najwybitniejszą postacią w naszych narodowych dziejach, był oparciem i nadzieją w chwilach trudnych".
Premier Morawiecki o Janie Pawle II. Był niekwestionowanym wzorem
Premier Morawiecki o Janie Pawle II. "Był niekwestionowanym wzorem" Foto: PAP/Rafał Guz

"Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Mija 18 lat od tamtego wieczoru, gdy do Domu Ojca odszedł nasz Drogi i Kochany Jan Paweł II. Tamtego wieczoru modliliśmy się w świątyniach, w domach, a nawet choćby w myślach za Niego (...) A kiedy odwiedzał naszą Ojczyznę, dawał nam Polakom odwagę, wzmacniał nasze serca. Skupiał oczy całego świata, dawał radość, potrafił nawiązać kontakt zarówno z wielkimi tego świata, jak i z odrzuconymi przez innych na margines życia społecznego" - napisał premier.

"Każdy jest dzieckiem Bożym"

Szef rządu przypomina słowa Jana Pawła II: "Każdy jest dzieckiem Bożym" i podkreśla, że sam swoim życiem dawał tego przykład. "Pozostawił ludzkości testament, by nie zamykać drzwi przed Bogiem, bo to jest jedyna droga, która wiedzie do zbawienia, do prawdy i szczęścia" - dodał premier.

"A dzisiaj my zdajemy egzamin z tych wartości, których nas uczył. Zdajemy egzamin z człowieczeństwa i wartości które są jego częścią. Zdajemy egzamin z niesienia prawdy, która musi przeciwstawić się fałszom, potwarzy, obelgom" - napisał Mateusz Morawiecki.

Premier apeluje, byśmy powrócili "na drogę, która nas Polaków łączyła". "Łączyła także w tej absolutnie wyjątkowej postaci - postaci naszego Ojca Świętego Jana Pawła II" - podkreślił.

Czytaj więcej:

IAR/mn

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także