more_horiz
Wiadomości

Zapora na granicy z Rosją. Premier Morawiecki: zwiększamy bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2023 12:30
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Bartoszycach, że rząd "zwiększa bezpieczeństwo na granicy polsko-rosyjskiej z obwodem kaliningradzkim: będziemy budowali zabezpieczenia fizyczne i elektroniczne oraz wzmacniali obecność straży granicznej i wszystkich służb".
Zapora zabezpieczająca stanęła już wzdłuż granicy z Białorusią
Zapora zabezpieczająca stanęła już wzdłuż granicy z BiałorusiąFoto: Twitter/@Straz_Graniczna

Podczas wizyty w Bartoszycach premier podkreślił, że za rządów PO-PSL jednostki wojskowe były zamykane w pasie przygranicznym.

Bezpieczeństwo

- Obecność Wojska Polskiego, także w woj. warmińsko-mazurskim była zmniejszana, redukowana. My odbudowujemy obecność Wojska Polskiego w wielu zakątkach. Tutaj też wzmacniamy bezpieczeństwo na całej granicy polsko-rosyjskiej, z obwodem kaliningradzkim na północy Polski. To bezpieczeństwo zapewniamy i zapewnimy tak, jak zrobiliśmy to na granicy polsko-białoruskiej - zadeklarował szef rządu.

- Zrobię wszystko, by przyciągać tutaj kolejne setki milionów inwestycji, bo w ostatnich latach cały powiat to setki milionów inwestycji - dodał Mateusz Morawiecki. Jak mówił, rząd PiS jest rządem "solidarnościowym nastawionym na sprawiedliwość społeczną i zwiększenie szans na rozwój gospodarczy w każdym zakątku Polski".

Dopytywany, jakie jeszcze działania będą podejmowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa granicy w warmińsko-mazurskiem, premier odpowiedział, że na całym pasie przygranicznym będą budowane odpowiednie zabezpieczenia fizyczne i elektroniczne.

- To jest tzw. perymetria. Rozwijamy tę perymetrię. Będziemy wzmacniali obecność straży granicznej i wszystkich służb (...) Tu będą lokowane nowoczesne jednostki, nowoczesna broń. One zapewnią wzmocnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców - powiedział premier.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także