more_horiz
Wiadomości

Zmiany w Wojsku Polskim. Szef MON wyznaczył oficerów na nowe stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 17:20
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w środę, że wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak wyznaczył czterech oficerów na nowe stanowiska.
Szef MON wyznaczył oficerów na nowe stanowiska
Szef MON wyznaczył oficerów na nowe stanowiskaFoto: twitter.com/@MON_GOV_PL

Jak przekazał resort obrony na Twitterze, z dniem 15 maja wicepremier Błaszczak wyznaczył dotychczasowego dowódcę 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego gen. bryg. Wojciecha Pikułę na stanowisko szefa Zarządu Wojsk Lotniczych-zastępcę inspektora Sił Powietrznych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Natomiast dowodzenie 3. Skrzydłem Lotnictwa Transportowego obejmie płk Grzegorz Kołodziejczyk, obecnie dowódca 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Ponadto płk. Piotra Sulwińskiego szef MON wyznaczył na stanowisko dowódcy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a ppłk. Dariusza Wyrzykowskiego na stanowisko dowódcy 12. Wielkopolskiej BOT.

Polska będzie mieć najsilniejszą armię w Europie?

Mariusz Błaszczak powiedział w środę w Programie 1 Polskiego Radia, że "jesteśmy na dobrej drodze, żeby w ciągu dwóch lat stworzyć najsilniejszą armię lądową w Europie".

- Będzie to Wojsko Polskie, które w ten sposób odstraszy agresora. Jest naszym celem, żeby doprowadzić do stworzenia na tyle silnej armii polskiej, żeby Rosja nie zdecydowała się na zaatakowanie naszego kraju - oświadczył minister obrony.

Ponadto przekazał, że jeszcze w tym miesiącu w Polsce pojawią się pierwsze amerykańskie Abramsy. Dopytywany o uzbrojenie, szef MON powiedział, że chce doprowadzić do tego, by do Wojska Polskiego trafiło 96 śmigłowców AH-64 Apache.

Podkreślił, że także w maju będziemy mieć pierwsze Himarsy, czyli rakiety o zasięgu do 300 kilometrów. - Negocjujemy również współprodukcję Himarsów - dodał Mariusz Błaszczak.

Czytaj także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

PAP/PR/łl

Zobacz także

Zobacz także