more_horiz
Wiadomości

Kreml wzmacnia aktywność propagandową. Żaryn ostrzega: deprecjonują Siły Zbrojne Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 12:40
- Od początku inwazji Rosji na Ukrainę propaganda rosyjska deprecjonuje Siły Zbrojne Ukrainy. To element wojny - podkreślił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Żaryn: propaganda rosyjska deprecjonuje Siły Zbrojne Ukrainy
Żaryn: propaganda rosyjska deprecjonuje Siły Zbrojne UkrainyFoto: Shutterstock.com/Zhenya Voevodin

"Od początku inwazji Rosji na Ukrainę propaganda rosyjska deprecjonuje Siły Zbrojne Ukrainy. To element wojny. Analiza tych działań wskazuje, że Rosja wzmacnia ten wektor w reakcji na wydarzenia na froncie" - napisał w czwartek na Twitterze Stanisław Żaryn.

Zwrócił uwagę, że w ostatnich miesiącach wzmocniona aktywność propagandowa w tym obszarze była reakcją na skuteczne działania armii ukraińskiej. "W tym: ataki na okupowanym przez Rosję Krymie, walki w Enerhodarze czy kontrofensywę na Bachmut" - wyliczył.

Deprecjonowanie wojsk Ukrainy

"Szerzenie przekazów informacyjnych obliczonych na deprecjonowanie SZ Ukrainy to próba osłabienia morale żołnierzy, a także neutralizacji niekorzystnych dla Rosji działań ukraińskich obrońców" - ocenił.


"Aktywność Rosji wskazuje, jak ważne są w tej wojnie działania informacyjne" - dodał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Czwartek to 442. dzień wojny Rosji przeciw Ukrainie.

Czytaj także:

Zobacz także: Piotr Müller w Programie 3 Polskiego Radia

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także