more_horiz
Wiadomości

Tragiczny wypadek. Zginęła przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu, ranny wiceprezydent miasta

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 12:30
- W niedzielę rano w wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Sieradza - poinformował prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 74 w Wincentowie (gm. Rusiec)
Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 74 w Wincentowie (gm. Rusiec)Foto: Shutterstock.com/DarSzach

Do zderzenia samochodu osobowego, którym podróżowali sieradzcy samorządowcy, z ciężarówką doszło w niedzielę około godz. 7 na drodze krajowej nr 74 w Wincentowie (gm. Rusiec).

Samochodem jechali samorządowcy z Sieradza

- Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych dotarła do nas smutna wiadomość. W wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Miasta Sieradza. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Pani Przewodniczącej i łączymy się z bliskimi Pana Wiceprezydenta w modlitwie o jego zdrowie - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Sieradza.

W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Z relacji rzecznika rzecznika KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzeja Pawlaka wynika, że po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy musieli przy użyciu urządzeń hydraulicznych umożliwić dostęp do poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe.

Jak przekazał Pawlak, zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 63-letniej kobiety podróżującej na miejscu pasażera; 53-letni kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący bmw 53-letni mężczyzna, wjeżdżając na drogę krajową 74 z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki volvo. Kierujący volvo 26-letni mężczyzna był w chwili zdarzenia trzeźwy - podała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj.

Według lokalnych mediów sieradzcy samorządowcy jechali do Warszawy na konwencję Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także:

PAP/ka

Zobacz także

Zobacz także