more_horiz
Wiadomości

Setka wystawców, instytucji, eksperyment i specjalne pokazy. W sobotę 26. Piknik Naukowy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 06:27
W sobotę (27 maja) na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Na odwiedzających będzie czekać około stu wystawców z eksperymentami i pokazami naukowymi.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się na Stadionie Narodowym
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się na Stadionie NarodowymFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

W tym roku hasło Pikniku to "Rewolucje Naukowe". Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć, jak pomysły naukowców zmieniły i cały czas zmieniają nasze życie.

Dorota Truszczak, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia oraz kierownik redakcji kultury i edukacji, podkreśla, że Piknik Naukowy to wydarzenie dla osób ciekawych świata w każdym wieku. - To jest wspaniały moment na zabawę dla wszystkich, dla najmłodszych i dla tych starszych, którzy zachowali w sobie kawałek dziecka. Co roku pod koniec wiosny spotykamy się by doświadczyć, eksperymentować i bawić się naukową, bo o to w gruncie rzeczy chodzi - mówi Dorota Truszczak.

Piknik zgromadzi kilkuset przedstawicieli rożnych instytucji naukowych

W sobotę na odwiedzających będzie czekać kilkaset wyjątkowych pokazów i spotkań. - Piknik Naukowy gromadzi kilkuset przedstawicieli rożnych instytucji naukowych, muzeów, a także młodych ludzi zrzeszonych w klubach odkrywców. W tym roku będzie około stu takich instytucji - dodała Dorota Truszczak.

Posłuchaj
00:21 12376081_2.mp3 Jutro Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (IAR)

Piknik Naukowy odbędzie się na PGE Narodowym w sobotę od godziny 11 do 20. Wydarzenie będzie też obecne na antenach Polskiego Radia. Między innymi w Programie 1., gdzie co godzinę będzie można usłyszeć relacje z pikniku, a także od godziny 9 do 11 specjalną audycję prosto ze Stadionu Narodowego.
Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej: pikniknaukowy.pl.

Sprawdź też:

dn/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także