more_horiz
Wiadomości

Wicepremier Błaszczak: Prawo i Sprawiedliwość odznacza się skutecznością w działaniu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 15:09
- Prawo i Sprawiedliwość odznacza się skutecznością w działaniu. Gdy doszło do ataku hybrydowego na Polskę, to najpierw zbudowaliśmy ogrodzenie tymczasowe, a później ogrodzenie stałe. Na polsko-białoruskiej granicy służbę pełnią żołnierze Wojska Polskiego i wspierają Straż Graniczną - mówił Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w Kopczanach na Podlasiu.
Mariusz Błaszczak: polską granicę chronią żołnierze Wojska Polskiego
Mariusz Błaszczak: polską granicę chronią żołnierze Wojska PolskiegoFoto: TT/@pisorgpl

Szef MON podczas wspólnej konferencji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przypomniał harmonogram prac przy budowie ogrodzenia na polsko-białoruskiej granicy. Jak podkreślał, chodziło "o to, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie, aby obronić Polskę przed destabilizacją, a przecież takie były intencje Kremla przed atakiem na Ukrainę - żeby zdestabilizować Polskę, żeby odciąć później zaatakowaną Ukrainę od możliwego wsparcia".

"Wzmacniamy bezpieczeństwo"

Jak dodał, Polska wspiera Ukrainę, gdyż nie godzimy się na to, aby Władimir Putin odbudowywał imperium. - Odbudowa imperium rosyjskiego zawsze groziła i grozi Polsce, mówił o tym prezydent Lech Kaczyński wielokrotnie - przypomniał. - Wiernie wypełniamy testament śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wzmacniamy bezpieczeństwo naszej ojczyzny, jesteśmy konsekwentni w działaniu - oświadczył.

Mariusz Błaszczak podkreślał ponadto, że Wojsko Polskie będzie wspierało Straż Graniczną, dopóki będzie taka potrzeba. Szef MON zwracał uwagę na wojskowe urządzenia inżynieryjne przy ogrodzeniu, które stanowią "bardzo ważny argument w obronie naszego kraju". - Chodzi o to, aby bronić każdego skrawka polskiej ziemi. Dlatego też na podstawie decyzji rządu PiS, Wojsko Polskie jest wzmacniane; tu na wschodzie kraju powoływane są do życia nowe jednostki wojskowe - wskazywał.

- Przeznaczamy znaczące sumy z budżetu państwa - i to też jest zasługa premiera Jarosława Kaczyńskiego - na obronność. Bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest najważniejsze w sytuacji, w której w Europie toczy się wojna, a naszym celem jest wzmocnienie Wojska Polskiego tak, aby odstraszyć agresora. Aby agresor nie ośmielił się napaść na naszą ojczyznę - powiedział szef MON. 

Czytaj więcej:

Transmisja:

PAP/nt

Zobacz także

Zobacz także