more_horiz
Wiadomości

26. Piknik Naukowy. Agnieszka Kamińska: rewolucje naukowe widać tutaj na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 18:34
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że hasło tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - "Rewolucje naukowe" - ma przypominać, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają odkrycia naukowe i wynalazki technologiczne.
Agnieszka Kamińska podkreśliła, że z osiągnięć rewolucji naukowych korzystamy na co dzień w życiu
Agnieszka Kamińska podkreśliła, że z osiągnięć rewolucji naukowych korzystamy na co dzień w życiu Foto: PR/Cezary Piwowarski

Na Stadionie Narodowym w Warszawie od 11:00 trwa 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Rewolucje Naukowe", dla którego inspiracją jest przypadająca w tym roku 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

- Rzeczywiście te rewolucje naukowe widać tutaj na miejscu - przyznała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Jak zauważyła, korzystamy z tych rewolucji i jesteśmy ich beneficjentami na co dzień, używając telefonów komórkowych czy żelu lub lakieru do włosów. 


Posłuchaj
00:31 prezes piknik 1.mp3 Agnieszka Kamińska o osiągnięciach nauki w codziennym życiu (IAR)

 

- Postanowiliśmy wspólnie przybliżyć i pokazać, jak te naukowe rewolucje, jak nauka pomaga nam w codziennym życiu i że bez niej nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy - wyjaśniła hasło tegorocznego pikniku.

Naukowa misja radia

Agnieszka Kamińska dodała, że opowiadanie o nauce wpisuje się w misję Polskiego Radia.

- To jest obowiązkiem Polskiego Radia, żeby przybliżać naukę, przybliżać sztukę, kulturę - stwierdziła. 


Posłuchaj
00:25 prezes piknik 2.mp3 Agnieszka Kamińska o realizacji misji Polskiego Radia (IAR)

 

Zaznaczyła, że to coś wspaniałego, kiedy "możemy w tak fascynujący sposób połączyć naukę z radością, z zabawą, kiedy robi się to nierozerwalne".

Eksperymenty i pokazy

Do godz. 20 na odwiedzających czeka około stu wystawców z eksperymentami i pokazami naukowymi. Wśród atrakcji są doświadczenia i pokazy m.in. z dziedzin chemii, biologii, astronomii i medycyny.

Można porozmawiać również ze specjalnie do tego stworzonym robotem, wyglądającym jak Mikołaj Kopernik.

Wydarzenie jest też obecne na antenach Polskiego Radia. Między innymi w Programie 1. gdzie co godzinę można usłyszeć relacje z pikniku.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej pikniknaukowy.pl.

Czytaj także:

IAR/fc

Zobacz także

Zobacz także