more_horiz
Wiadomości

Minister Maląg: każdy mieszkaniec naszego kraju zasługuje na to, by żyć godnie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 19:20
Stawiamy na zrównoważony rozwój wszystkich regionów Polski – oświadczyła w Gnieźnie minister Marlena Maląg. Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej odwiedziła Wielkopolskę, aby rozmawiać o działaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości.
Każdy mieszkaniec naszego kraju zasługuje na to, by żyć godnie - podkreśliła minister Marlena Maląg
Każdy mieszkaniec naszego kraju zasługuje na to, by żyć godnie - podkreśliła minister Marlena MalągFoto: Twitter/@MarlenaMalag

W trakcie spotkania poruszano m.in. kwestie Programu Rodzina 500+, oraz możliwość przyszłorocznej podwyżki płacy minimalnej.

- Stawiamy na zrównoważony rozwój wszystkich regionów Polski, bo każdy mieszkaniec naszego kraju zasługuje na to, by żyć godnie i bezpiecznie – podkreśliła w Gnieźnie minister Marlena Maląg.

W rozmowie z lokalnym Radiem Poznań minister przypomniała, że tylko w powiecie gnieźnieńskim od początku trwania programu Rodzina 500+, ponad 20 tys. dzieci otrzymało miliard złotych, co korzystnie wpłynęło na rozwój rodzin.

Minister mówiła też o planach podwyższenia w przyszłym roku pensji minimalnej.

- Wygląda na to, że w przyszłym tygodniu pójdziemy na komitet stały Rady Ministrów i komitet ekonomiczny z propozycją podwyższenia w przyszłym roku pensji minimalnej do ponad 4200 zł. Następnie Rada Dialogu Społecznego będzie miała miesiąc, aby na ten temat się wypowiedzieć i osiągnąć kompromis, a to są trudne kompromisy – oceniła minister cytowana przez lokalną rozgłośnię.

Minister zapewniła również, że propozycje podwyżki pensji minimalnej będą bardzo wyważone, bo wpływa ona na funkcjonowanie firm, a rządowi zależy, aby gospodarka dobrze funkcjonowała.

Czytaj także:

Szef sztabu wyborczego PiS: będziemy konsekwentnie realizować naszą agendę kampanijną

IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także