more_horiz
Wiadomości

Zgromadzenie parlamentarne Polski i Mołdawii. Terlecki: jesteśmy za dołączeniem tego kraju do UE

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 22:16
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał, że podczas zgromadzenia międzyparlamentarnego Polski i Mołdawii były poruszane tematy związane z bezpieczeństwem Mołdawii i Polski w kontekście wojny na Ukrainie, współpracą bilateralną oraz kandydowaniem Mołdawii do Unii Europejskiej.
. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (P) i wiceprzewodniczący parlamentu Republiki Mołdawii Mihail Popsoi
. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (P) i wiceprzewodniczący parlamentu Republiki Mołdawii Mihail PopsoiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Zakończyła się IX Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, podsumowali ją Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wiceprzewodniczący parlamentu Republiki Mołdawii Mihail Popsoi.

Ryszard Terlecki powiedział, że podczas posiedzenia strona Polska przedstawiała propozycje wsparcia Mołdawii w procesie akcesji do wspólnoty europejskiej. - Zapewnialiśmy, że jesteśmy za jak najszybszym dołączeniem Mołdawii do Unii Europejskiej - powiedział wicemarszałek. Mówił także o trudnościach, na które należy zwracać uwagę w procesie negocjacyjnym.

Wicemarszałek Ryszard Terlecki zaznaczył, że nasze narody wiele łączy, przez dekady doświadczaliśmy sowieckiej dominacji i dlatego jesteśmy szczególnie przywiązani do naszej wolności i suwerenności. Powiedział, że Polsce zależy na utrzymaniu przyjaznych relacji i intensyfikowaniu kontaktów międzypaństwowych.

Wiceprzewodniczący parlamentu Republiki Mołdawii Mihail Popsoi dziękował za dotychczasowe i liczy na dalsze wsparcie Polski w procesie włączania Mołdawii do Unii Europejskiej. - Chcielibyśmy nareszcie odwrócić kartę historii i już nie spoglądać w naszą trudną przeszłość i dołączyć do wielkiej rodziny europejskiej - mówił Mihail Popsoi.

Wiceprzewodniczący parlamentu Republiki Mołdawii dziękował także władzom Polski i całemu społeczeństwu za pomoc udzielaną Ukrainie. Zaznaczył, że jest to pośrednio także pomoc dla Mołdawii.

Czytaj także:

IAR/bartos

Zobacz także

Zobacz także