more_horiz
Wiadomości

"Nie jestem zaskoczony". Paweł Szrot o jedności opozycji ws. komisji ds. badania rosyjskich wpływów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 23:06
Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot powiedział w TVP Info, iż "to niedobrze, że opozycja nie chce uczestniczyć w komisji ds. badania wpływów rosyjskich, zawsze jest jeszcze czas na refleksję w tej sprawie".
Paweł Szrot: niedobrze, że opozycja nie chce uczestniczyć w komisji ds. wpływów rosyjskich
Paweł Szrot: niedobrze, że opozycja nie chce uczestniczyć w komisji ds. wpływów rosyjskichFoto: Twitter/@KancelariaSejmu

Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałek, że podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Ustawę krytykują ugrupowania opozycyjne, które wskazują m.in., że jest ona niekonstytucyjna i narusza zasady demokratycznego państwa prawa.

Bez przedstawicieli opozycji

Wszystkie ugrupowania opozycyjne - KO, Lewica, Koalicja Polska, Polska 2050 i Konfederacja - zapowiedziały też, że nie rekomendują do komisji swoich przedstawicieli.

O tę deklarację ugrupowań opozycyjnych zapytany został we wtorek w TVP Info szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

- To bardzo niedobrze, zawsze jest czas na refleksję, choć tutaj szanse na to nie są wielkie - skomentował Szrot.

Został również zapytany, czy jest zaskoczony wspólnym frontem opozycji w tej sprawie.

- Nie jestem zaskoczony, bo cała opozycja szuka od dłuższego czasu jakiegoś tzw. game changera. To jest oczywiście zupełnie złudne, bo żadna taka sprawa nie może doprowadzić do zmiany postaw politycznych w społeczeństwie. Wczorajsza wizyta pana prezydenta w Połczynie-Zdroju pokazała, że Polacy oczekują prawdy w tej sprawie - podkreślił szef gabinetu prezydenta.

Czytaj także:

Zobacz również: Waldemar Andzel o komisji ds. badania rosyjskich wpływów

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także