more_horiz
Wiadomości

"Jesteście hipokrytami". Tomasz Poręba odpowiada opozycji na krytykę spotu PiS

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 16:34
Europoseł PiS Tomasz Poręba odniósł się na Twitterze do reakcji opozycji nt. spotu PiS. "Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście, to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!" - napisał polityk.
Tomasz Poręba: szkoda, że kiedy Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS i prezydenta do komory nie było żadnej reakcji
Tomasz Poręba: szkoda, że kiedy Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS i prezydenta do komory nie było żadnej reakcjiFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

W środę politycy PiS zamieścili w mediach społecznościowych krótki spot dotyczący organizowanego przez PO marszu 4 czerwca. W nagraniu zwrócono uwagę, że w Auschwitz zamordowano ponad milion osób, a także że podczas wojny zamordowano 6 mln Polaków. W spocie pokazano też poniedziałkowy wpis dziennikarza Tomasza Lisa: "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora", a lektor na nagraniu pyta: "Czy na pewno chcesz iść pod tym hasłem?".

Reakcja opozycji

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w odpowiedzi na spot PiS zamieścił wpis na Twitterze: "W obozie zagłady Auschwitz zginęło ponad milion ludzi. Wykorzystywanie tej niewiarygodnej tragedii do politycznych ataków i wzniecania polsko-polskiej wojny jest skandaliczne i dyskwalifikujące. Spot PiS jest absolutnie haniebny".

Spot spotkał się również z krytyką innych polityków opozycji.

"Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał Prezesa J. Kaczyńskiego i prezydenta A. Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!" - napisał na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba.

Po publikacji spotu wpis na Twitterze zamieściło Muzeum Auschwitz: "Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz - po jakiejkolwiek stronie politycznego sporu - uwłacza pamięci ofiar. To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej".

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Jarosław Sellin: obawy Amerykanów wynikają z niezrozumienia ustawy 

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także