more_horiz
Wiadomości

"Rosja sugeruje, że atak na Królewiec może być naszym celem". Żaryn ostrzega przed dezinformacją

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 23:50
Rosja w programach propagandowych skierowanych do własnej opinii publicznej sugeruje, że atak na Królewiec może być celem ofensywnych zamiarów Warszawy - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.
Stanisław Żaryn: Rosja sugeruje, że atak na Królewiec może być celem ofensywnych zamiarów Warszawy
Stanisław Żaryn: Rosja sugeruje, że atak na Królewiec może być celem ofensywnych zamiarów WarszawyFoto: Tomasz Waszczuk/PAP

"W operacjach propagandowych adresowanych do własnej opinii publicznej, prowadzonych przy pomocy mediów ogólnokrajowych, Rosja wykorzystuje m.in. weteranów służb specjalnych. Na bieżąco realizują oni działania informacyjne m.in. przeciwko Polsce" - napisał w piątek na Twitterze Stanisław Żaryn.

Poinformował, że "promowany ostatnio wywiad z »weteranem GRU«, pułkownikiem rezerwy Rustemem Kłupowem, zawiera sugestie, że RP dąży do destabilizacji obwodu królewieckiego, o czym ma świadczyć decyzja polskiego MON o rozbudowie jednostek wojskowych w Kolnie i Grajewie".

Dezinformacja Kremla

W ocenie pełnomocnika "fałszywe tezy o zamiarze zajęcia przez RP rosyjskiej eksklawy już na stałe wpisują się w wachlarz działań propagandowych Kremla".

"Rosyjski system propagandy kojarzy ten wątek z inną, prowadzoną od dawna operacją informacyjną, w której Polska jest oskarżana o plany napaści na Białoruś. Rosja sugeruje, że również atak na Królewiec może być celem ofensywnych zamiarów Warszawy" - podkreślił Stanisław Żaryn.

Czytaj także:

Zobacz także: Stanisław Żaryn w Programie 3 Polskiego Radia

ng/PAP

Zobacz także

Zobacz także