more_horiz
Wiadomości

W nocy będzie mroźno. Ostrzeżenia IMGW dla większości kraju

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 23:35
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami prawie w całym kraju. Alert pierwszego stopnia wydano dla wszystkich województw, z wyjątkiem zachodnich i południowo-zachodnich krańców Polski. W tym ostatnim przypadku, przymrozki wystąpią jednak w górach.
IMGW ostrzega przed przymrozkami w prawie całym kraju
IMGW ostrzega przed przymrozkami w prawie całym krajuFoto: Shutterstock/Drop of Light

Noc z soboty na niedzielę będzie naprawdę zimna. Lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 st. C, przy gruncie do minus 3 st. C. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Obowiązuje ono od godziny pierwszej w nocy do szóstej rano.

Ostrzeżenia przed przymrozkami

Przymrozki spodziewane są w większości województw. Spokojni mogą być jedynie rolnicy z części województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, części śląskiego, prawie całego dolnośląskiego i opolskiego. Tam nie przewiduje się spadku temperatur poniżej zera.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Również większość województwa lubuskiego może spać spokojnie. Wydano tam ostrzeżenie tylko dla powiatów: międzyrzeckiego, nowosolskiego, strzelecko-drezdeneckiego, świebodzińskiego, wschowskiego, zielonogórskiego i Zielonej Góry.

Czytaj także:

dz/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także