more_horiz
Wiadomości

"Ożywienie wiary młodych ludzi". Prymas Polski abp Wojciech Polak o spotkaniu w Lednicy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 19:34
Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak powiedział, że Lednica to ożywienie wiary młodych ludzi, którzy chcą zaczerpnąć u źródła. Na Polach Lednickich trwa 27. Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: "Idź za Barankiem".
Uczestnicy XXVII Spotkania Młodych Lednica 2000 na Polach Lednickich
Uczestnicy XXVII Spotkania Młodych Lednica 2000 na Polach LednickichFoto: PAP/Paweł Jaskółka

Prymas Polski powiedział, że Lednica to spotkanie ze słowem Boga i żywym Kościołem.

- To przede wszystkim też świadectwo wiary. To znaczy, że tu są, że są razem, że idą jako Kościół. Dla ludzi młodych to ważne, istotne doświadczenie wiary. To znaczy doświadczenie bycia razem we wspólnocie Kościoła - podkreślił arcybiskup.

W tym roku motywem spotkania jest Eucharystia. Prymas pokreślił jej szczególne znaczenie dla chrześcijan. - Dla Kościoła i dla każdego człowieka wierzącego Eucharystia to i źródło i szczyt. Źródło, z którego płynie całe życie naszej wiary, życie chrześcijańskie. Bez Eucharystii żyć nie możemy - tak najkrócej można by powiedzieć. Z tego wypływa też potem szczyt naszego doświadczenia, spotkania z Chrystusem - powiedział abp Wojciech Polak.

W spotkaniu biorą udział tysiące osób z całej Polski. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie msza święta o 20.00. Spotkanie zakończy się przejściem przez Bramę Rybę o północy.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:19 Polak.mp3 Prymas Polski abp W. Polak o spotkaniu w Lednicy (IAR) 

IAR/bartos

 

Zobacz także

Zobacz także