more_horiz
Wiadomości

"Módlmy się o pokój". Papież Franciszek ponawia swój apel ws. Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 12:33
Papież Franciszek, zwracając się do Polaków podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, zachęcił do modlitwy o pokój na Ukrainie i pojednanie narodów.
- Niech Matka Boża uczy nas solidarności z ludźmi doświadczonymi tragedią wojny - mówił papież.
- Niech Matka Boża uczy nas solidarności z ludźmi doświadczonymi tragedią wojny - mówił papież.Foto: YARA NARDI / Reuters / Forum

Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej na Placu świętego Piotra. Papież ponownie zwrócił się do wiernych o modlitwy o pokój.

Mówiąc do Polaków, papież przypomniał, że wczoraj przypadło wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

- W naszych modlitwach zawierzajmy jej szczególnie sprawę pokoju na Ukrainie i na świecie. Niech Matka Boża uczy nas solidarności z ludźmi doświadczonymi tragedią wojny i wyjedna pojednanie narodów - podkreślił papież.

W katechezie Franciszek napiętnował współczesną kulturę, która chciałaby wszystko powierzyć ścisłej wiedzy. Przestrzegł przed wiedzą, która zwalnia z moralności i wydaje się źródłem wolności, bo szybko zamienia się w paraliż duszy. Powiedział, że wiedza bez wiary i moralności jest próżną iluzją prawdy.


Posłuchaj
00:48 Papież ponownie apeluje o modlitwy o pokój.mp3 Papież ponownie apeluje o modlitwy o pokój - Piotr Kowalczuk (IAR)

"Dość niekontrolowanemu handlowi bronią"

Zwracając się do uczestników audiencji generalnej w Watykanie, papież mówił także o masakrze w szkole w Teksasie w USA: "Ze zbolałym sercem z powodu masakry w szkole podstawowej w Teksasie modlę się za zabite dzieci i dorosłych oraz za ich rodziny".

"Czas powiedzieć: dość niekontrolowanemu handlowi bronią. Zaangażujmy się wszyscy, aby takie tragedie nie mogły się więcej wydarzyć" - mówił papież wśród braw wiernych na placu Świętego Piotra.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pg

Zobacz także

Zobacz także