more_horiz
Wiadomości

"Niech Bóg błogosławi to spotkanie". Papież Franciszek zwrócił się do uczestników spotkania w Lednicy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 23:30
Papież Franciszek pozdrowił uczestników Lednicy. W nagraniu, które zobaczyli młodzi na Polach Lednickich, papież nawiązał do tegorocznego motta spotkania, którym jest Eucharystia.
W nagraniu, które zobaczyli młodzi na Polach Lednickich, papież nawiązał do tegorocznego motta spotkania, którym jest Eucharystia
W nagraniu, które zobaczyli młodzi na Polach Lednickich, papież nawiązał do tegorocznego motta spotkania, którym jest EucharystiaFoto: PAP/Paweł Jaskółka

- Myślą ogarniam także młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem "Idź za Barankiem". Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca. Niech Bóg błogosławi to spotkanie! - powiedział papież.

Wyjątkowe miejsce Eucharystii

Hasło tegorocznego spotkania brzmi "Idź za Barankiem". Jak każdego roku uczestnicy spotkania wzięli udział modlitwach, rozważaniach oraz we mszy świętej. Na koniec spotkania o północy przejdą przez Bramę Rybę.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych co roku odbywa się w pierwszą sobotę czerwca. Inicjatorem spotkań był dominikanin ojciec Jan Góra. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.

Prowadząca spotkania dominikanka siostra Łucja Rado zwraca uwagę na to, jak młodzi ludzie przeżywają mszę świętą na Lednicy.

- Myślę, że dla nich ważne jest to, że ta Eucharystia jest w takim wielkim zgromadzeniu, gdzie oni są wszyscy razem. Może mają czasem doświadczenie kościołów parafialnych, takich swoich miejsc. A tutaj jest i dobra muzyka, i śpiew, i to wszystko jest tak przygotowane, że im się to po prostu podoba. I z reguły, kiedy wyjeżdżają z Lednicy, mówią, że bardzo mocno przeżyli Eucharystię i spowiedź - mówi siostra Łucja Rado.

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także