more_horiz
Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Będzie słonecznie, ale temperatury zaskoczą

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 06:45
W niedzielę pogodę nad Polską nadal będzie kształtować rozległy układ wysokiego ciśnienia. Synoptycy przewidują dużo słońca i brak opadów.
Weekend chłodniejszy, ale słoneczny
Weekend chłodniejszy, ale słonecznyFoto: Fotowierzba/IMGW

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB, w niedzielę nad Polskę nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie, jednak za sprawą rozległego wyżu będzie pogodnie i bez opadów.

Pogoda. Gdzie będzie najcieplej?

- W niedzielę na południu Polski będzie bezchmurnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w Dolinach Karpackich do 23 stopni C. na zachodzie. Nad morzem będzie nieco chłodniej około 16-19 stopni C. Wiatr na ogół słaby, zmienny - powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.

Na razie synoptycy nie przewidują upałów. W przyszłym tygodniu na zachodzie Polski temperatura może wzrastać do 24-25 stopni. Noc z niedzieli na poniedziałek bezchmurna lub z zachmurzeniem małym, lokalnie umiarkowanym. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni C. na północy i wschodzie do 10 st. C. na zachodzie i 12 stopni C. nad morzem. Lokalnie możliwe są przygruntowe spadki temperatur do zera stopni C. Wiatr będzie słaby, zmienny.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

IAR/PAP/nt

Zobacz także

Zobacz także