more_horiz
Wiadomości

Ogromne zainteresowanie programem Bezpieczny Kredyt. Złożono już ok. 35 tys. wniosków

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 09:28
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda program tanich kredytów mieszkaniowych cieszy się dużą popularnością. Wyraził przekonanie, że składane w tej sprawie dokumenty będą rozpatrywane jak najszybciej. Jak wskazał do tej pory wpłynęło ok. 35 tys. takich wniosków. 
W ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. Polacy złożyli już ponad 35 tys. wniosków
W ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. Polacy złożyli już ponad 35 tys. wnioskówFoto: Schutterstock/guteksk7

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapowiedział, że jego resort będzie weryfikował, czy wnioski o Bezpieczny Kredyt 2 Procent są rozpatrywane we właściwych terminach. Do tej pory takich wniosków złożono około 35 tysięcy. Podpisano ponad 3 tysiące umów kredytowych.

W rozmowie na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister Waldemar Buda podkreślał, że program tanich kredytów mieszkaniowych cieszy się dużą popularnością, a długie terminy rozpatrywania wniosków to sytuacja przejściowa. Najtrudniejszym momentem był start programu, kiedy do banków wpłynęło dużo wniosków.

- Później one spływają już proporcjonalnie - około 800-1000 każdego dnia. Na początku była duża dynamika i tę górkę trzeba po prostu zdjąć. Miejmy nadzieję, że we wrześniu sytuacja się już ureguluje - mówił minister Waldemar Buda.

10 banków w programie

Przypomniał również, że to programu przystąpiło już 10 banków, ale większość wniosków złożono w PKO BP i Pekao SA.
Minister Waldemar Buda zaznaczył, że wiele osób czeka z zakupem mieszkania, bo od 31 sierpnia nie będzie trzeba płacić podatku od czynności cywilno-prawnych przy zakupie pierwszego mieszkania na rynku wtórnym.

Czytaj także na i.pl. Czy uda się rozładować "korek" w bankach w związku z Bezpiecznym Kredytem 2 proc.

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 Procent ma wspomóc osoby do 45. roku życia, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny. Kredyt może wynieść maksymalnie 500 tysięcy złotych, a w przypadku rodzin z dziećmi - 600 tysięcy złotych.


Posłuchaj
00:25 kredyt 2 proc.mp3 Minister W. Buda o programie Bezpieczny Kredyt 2 Procent/IAR

 

Rządowa dopłata do rat przysługuje przez 10 lat. W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu dla kredytobiorcy wyniesie 2 procent.

Zobacz także w tvp.info: Kredyt na wakacje. Czy to dobry pomysł?

Czytaj także:

Zobacz także: Minister Waldemar Buda w Programie 1 Polskiego Radia

IAR/łs

Zobacz także

Zobacz także