"Kocham Niemcy, pier**** Polskę". Nagranie Straży Granicznej ukazuje prawdziwy stosunek migrantów do naszego kraju

Nie ustaje presja wywierana na polską granicę przez reżim Alaksandra Łukaszenki, kolejni cudzoziemcy cały czas szturmują zaporę na polsko-białoruskiej granicy. Na najnowszym nagraniu opublikowanym przez Straż Graniczną widać jednak, że nie darzą oni szacunkiem polskich mundurowych, nie chcą też prosić o pomoc.

2023-09-15, 10:40

"Kocham Niemcy, pier**** Polskę". Nagranie Straży Granicznej ukazuje prawdziwy stosunek migrantów do naszego kraju
Na najnowszym nagraniu opublikowanym przez SG widać, że imigranci nie oczekują pomocy polskich służb. Foto: Twitter/@Stra_Graniczna

Trzydziestu pięciu migrantów minionej doby próbowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - poinformowała na portalu X (d. Twitter) Straż Graniczna. Wśród nich było dziewięciu obywateli Iraku, którzy przeprawili się przez rzekę Podcerkówkę.

W okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne na Podlasiu siedmioro nielegalnych emigrantów rzucało kamieniami w kierunku polskich patroli granicznych.

"Kocham Niemcy, pier**** Polskę". Nagranie Straży Granicznej ukazuje prawdziwy stosunek migrantów to naszego kraju

Wysyłani na granicę przez służby białoruskie migranci także wcześniej wielokrotnie atakowali polskie patrole graniczne, obrzucając funkcjonariuszy i żołnierzy kamieniami czy petardami.

"Cudzoziemcy, którzy według niektórych potrzebują pomocy Polaków, nie chcą wcale ubiegać się o ochronę międzynarodową w Polsce" - podkreśla w najnowszym wpisie na Twitterze Straż Graniczna. "Chcą dostać się do wybranych krajów Europy Zachodniej. Działają wspólnie ze służbami Białorusi nagrywając materiały potrzebne im do propagandy" - poinformowała SG.

REKLAMA

Do wpisu dołączono nagranie, na którym widać kilku migrantów z plecakami i śpiworami, którzy wykonują wulgarne gesty pod adresem polskiego patrolu, jeden symuluje, że strzela do strażników, inny mówi, że "kocha Niemcy i pier***i Polskę".

Czytaj także w wPolityce.pl: Maski opadły! Przymusowa relokacja? Poseł KO burzy narrację PO: Jeśli trzeba będzie przyjąć kilka tysięcy migrantów, to powinniśmy to zrobić

Referendum 15 października. Rząd zapyta Polaków o kwestię migracji

Zgoda na unijną relokację migrantów lub jej brak będzie jednym z tematów referendum, jakie odbędzie się 15 października, w dniu wyborów parlamentarnych.

Politycy PiS wezwali też do wzięcia udziału w referendum dotyczącym między innymi nielegalnej migracji, które odbędzie się 15 października wspólnie z wyborami parlamentarnymi. Polakom zostaną zadane cztery pytania:

REKLAMA

  1. "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?"
  2. "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?"
  3. "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?"
  4. "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".

Włosi apelują o pomoc. Lampedusa nie radzi sobie z napływem imigrantów

Władze włoskiej Lampedusy proszą o pomoc. Wyspa jest pierwszym przystankiem na drodze migrantów z Afryki Północnej do Europy. W ciągu ostatnich dwóch dni przypłynęło na nią 7 tysięcy migrantów, czyli więcej niż liczy tamtejsza populacja. Na wyspie powtarza się więc sytuacja z 2015 i 2016 roku, kiedy dochodziło tam do dramatycznych scen.

Posłuchaj

Władze włoskiej wyspy Lampedusa proszą o pomoc. W ciągu ostatnich dwóch dni przypłynęło tam 7 tysięcy migrantów, czyli więcej niż liczy populacja małej wyspy. Włoski rząd obwinia o kryzys Unię Europejską - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 0:47
+
Dodaj do playlisty

Rada miejska Lampedusy ogłosiła stan wyjątkowy, a burmistrz prosi o pomoc, władze nie są bowiem w stanie poradzić sobie z tak wielkim napływem migrantów. Włoski wicepremier Matteo Salvini obwinił o wszystko Unię Europejską, a premier Giorgia Meloni mówiła w Budapeszcie, że migracja nie jest lekarstwem na kryzys demokratyczny w Europie.

REKLAMA

Czytaj także w Niezalezna.pl Uciekli z ośrodka, rozeszli się po całej wyspie. Mowa o setkach głodnych migrantów!

[ZOBACZ TAKŻE] Europoseł PiS Beata Szydło gościem Polskiego Radia:


PAP, IAR, Twitter/mbl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej