more_horiz
Wiadomości

To jest prawdziwy obraz pracy mundurowych na granicy. Gen. Kukuła pokazał nagranie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 11:25
Generał Wiesław Kukuła, który w 2021 roku, w najtrudniejszym momencie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, był dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, opublikował w mediach społecznościowych przejmujący film pokazujący prawdziwy obraz pracy polskich mundurowych.
Przejmujące nagranie z granicy. Prawdziwy obraz pracy polskich mundurowych
Przejmujące nagranie z granicy. Prawdziwy obraz pracy polskich mundurowychFoto: Screen Twitter

Obecny Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych zamieścił nagranie z października 2021 roku, na którym żołnierze opatrują dziecko, które dostało się na polską stronę wraz z innymi migrantami z Białorusi. Na filmie widać, jak polski żołnierz obmywa stopy chłopca.

"Poszukiwaniom nadano status operacji ratowniczej"

"2 października dwa lata temu nie był ciepłym dniem. Już po zmroku otrzymaliśmy informację o grupie imigrantów, która zaginęła w okolicach bagnisk po nielegalnym przekroczeniu granicy. Meteo było niekorzystne, a teren po zmroku szczególnie niebezpieczny. Dlatego poszukiwaniom nadano status operacji ratowniczej. W górę poszły drony Fly Eye z głowicami termowizyjnymi, a w teren rozeszły się patrole. Czas uciekał a oni jakby zapadli się pod ziemię. Mieliśmy złe przeczucia" - napisał generał Wiesław Kukuła.

Jak wspomina, grupę migrantów, wśród których znajdował się chłopiec, znaleźć pomogli polscy leśnicy. "Na szczęście po kilku godzinach grupę zlokalizowali niezawodni leśnicy z Lasów Państwowych. Kilkadziesiąt minut później wszyscy otrzymali pomoc medyczną i zostali nakarmieni"- napisał generał.

Operacja hybrydowa Białorusi i Rosji na polsko-białoruskiej granicy trwa od 2021 roku.

TYLKO U NAS | Por. Michalska o filmie Holland: próby szkalowania funkcjonariuszy są dla SG ogromnie krzywdzące

Zobacz także w niezależna.pl: „Zielona granica” to platormiane przygotowanie gruntu pod szturm migrantów. Mosiński: powtórzy się rok 2014

Czytaj więcej:

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także