more_horiz
Wiadomości

Róża Thun, europoseł Polski 2050, przeciwna zaporze na granicy . "Jestem dumna, że poparłam pakt migracyjny"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 20:00
Róża Thun, europoseł Polski 2050 (przez lata związana z Platformą Obywatelską) stwierdziła podczas niedzielnego briefingu prasowego w Warszawie, że jest dumna z tego, że poparła pakt migracyjny. Ponadto dodała, że jest przeciwna zaporze na granicy polsko-białoruskiej. - To znak braku szacunku dla ludzkiego życia - oznajmiła.
Róża Thun przeciwna zaporze na granicy z Białorusią. To znak braku szacunku do ludzkiego życia
Róża Thun przeciwna zaporze na granicy z Białorusią. "To znak braku szacunku do ludzkiego życia"Foto: Lukasz Kobus / Forum

W niedzielę w stolicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem eurodeputowanej Róży Thun. Podczas wydarzenia poruszono m.in. kwestię polityki migracyjnej Unii Europejskiej i sytuacji na granicy z Białorusią.

Zaporami w XXI wieku nie robi się niczego. Potrzebna jest mądra polityka migracyjna wspólnie z Unią Europejską. Nowoczesnymi technologiami i budowaniem bezpieczeństwa Polski osiąga się dużo lepsze rezultaty - oceniła Thun.

- Zapora na granicy polsko-białoruskiej jest znakiem tego, że nie mamy szacunku do ludzkiego życia. Tego, jak traktujemy ludzi biednych, ratujących swoje życie przed śmiercią - kontynuowała.

"Relokacja? Jestem dumna z tego, jak głosowałam"

Europoseł Polski 2050 była również pytana o mechanizm relokacji migrantów, który osobiście wspierała na forum europejskim.

Zobacz również w tvp.info: Polityk Trzeciej Drogi chce rozebrać zaporę na granicy. Zdecydowane stanowisko

- Zawsze głosuję mądrze, odpowiedzialnie i w interesie całej Unii Europejskiej. Nasza wspólna polityka wobec migracji to jedyne, co może dać nam bezpieczeństwo. Z moich głosowań jestem dumna. To odpowiedzialne i dobre nie tylko dla dzisiejszych Polaków, ale także tych co przyjdą po nas - powiedziała Róża Thun.

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Prof. Tomasz Grosse: UE maskuje problem migracji zamiast rozwiązać jego przyczyny

łl/tvp.info, PR

Zobacz także

Zobacz także