more_horiz
Wiadomości

Łagodny początek jesieni, w poniedziałek pogodnie i ciepło. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 06:05
Poniedziałek pogodny niemal w całym kraju, tylko na krańcach południowych możliwy słaby deszcz, będzie też ciepło jak na jesień, najwyżej 23 st. C. We wtorek temperatury będą jeszcze wyższe - przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Synoptycy przewidują łagodny i ciepły początek jesieni
Synoptycy przewidują łagodny i ciepły początek jesieniFoto: PhotoRK/ Shutterstock

Nad Europą dominują wyże, jedynie Wyspy Brytyjskie, Norwegia oraz północny wschód kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem wyżu, którego centrum znad północnej Polski przemieści się nad Litwę. Na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ rozmywającego się frontu ciepłego - informuje IMGW. 

Będziemy w powietrzu polarnym morskim. W poniedziałek większe zachmurzenie spodziewane jest na krańcach południowych i tam możliwe są opady. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, zachmurzenie będzie umiarkowane - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Śmigrodzka.

Będzie też ciepło jak na koniec września. Temperatura sięgnie 23 stopni Celsjusza w centrum i na wschodzie. Na południu od 16 do 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Kierowco, w nocy z poniedziałku na wtorek uważaj na mgły

W nocy pogodnie, bez opadów. W drugiej połowie nocy, lokalnie w całym kraju, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m.

>>Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców<<

Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 12 w centrum, do 14 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. 

We wtorek jeszcze cieplej. Miejscami nawet 27 stopni

We wtorek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, szczególnie na północy kraju, wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 27 st. C, chłodniej miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 21 st. C do 23 st. C.

>>Sprawdź prognozę pogody w PolskieRadio24.pl<<

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Czytaj także w TVP.Info: Wróciła wiosna? Znów kwitną drzewa

Czytaj także w I.pl: Ocieplenie klimatu może prowadzić do ciężkich chorób. Co konkretnie nam grozi?

PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także