more_horiz
Wiadomości

Polscy kibice ofiarami resetu z Rosją. Tusk uzgadniał z Putinem ich aresztowania

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 23:53
Donald Tusk uzgadniał z Władimirem Putinem aresztowania obywateli Polski, kibiców oskarżonych o antyrosyjskie prowokacje w związku z meczem Rosja-Polska na Euro 2012 - wynika z dokumentów, do jakich dotarli autorzy "Resetu" w TVP.
Donald Tusk i Władimir Putin uzgadniali aresztowania polskich kibiców
Donald Tusk i Władimir Putin uzgadniali aresztowania polskich kibicówFoto: AC/ FORUM/ Twitter/@HubnerrMax

Jednym z rozmówców wtorkowego "Resetu" był "Kelner" - Wojciech Braun, kibic skazany za rzekomą nienawiść do Rosjan po meczu Rosja-Polska podczas mistrzostw Europy 2012. Od prokuratora miał usłyszeć, że "rzucił się na mocodawców Tuska z Moskwy".

Rozmowa Tuska z Putinem. Szef PO apeluje o współpracę prokuratur

W wywiadzie udzielonym Michałowi Rachoniowi komentował dokument, notatkę z rozmowy między Putinem a Tuskiem, sporządzoną w czerwcu 2012 roku. Wynikało z niej, że rozmowa została przeprowadzona na prośbę strony rosyjskiej, że głównym tematem była sytuacja, która miała miejsce w związku z incydentami przed meczem Polska-Rosja. Napisano w niej, że prezydent Putin podziękował za możliwość przeprowadzenia rozmowy.

"Donald Tusk podkreślił, że przeciwdziałanie i ukaranie winnych to zadanie dla służb porządkowych i prokuratur obu krajów, których współpraca powinna być jak najlepsza" - przytaczali dokument autorzy "Resetu".

Wojciech Braun ps. Kelner: Tusk jest gorszy od ludzi PZPR

- Gdzieś był telefon od Putina, do Tuska, żeby zamknąć kibiców Legii - komentował to Wojciech Braun ps. Kelner. Przypomniał, że w więzieniu na Mokotowie ktoś mu powiedział, by "cieszył się, że nie siedzi w Moskwie" tylko w Warszawie.

- Nie ma takich słów, którymi można by określić, jak bardzo antypolski jest Donald Tusk - mówił "Kelner". W jego ocenie, Tusk "przewyższa o głowę" współpracujących z Rosją w latach 1945-1989 działaczy PZPR.

"Zadbali, by nikt piachu nie sypał"

- Sprawa była wagi państwowej i obaj panowie zadbali o to, by - jak powiedział kiedyś Donald Tusk - nikt piachu w tryby nie sypał - oceniał notatkę z rozmowy historyk Sławomir Cenckiewicz.

Czytaj także w Niezalezna.pl: To o takich sprawach mówił Jarosław Kaczyński. Przypominamy mocny wywiad z kibicem skazanym za rusofobię

[ZOBACZ TAKŻE] Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz gościem Polskiego Radia 24:

Czytaj także w TVP.Info: 17 września 2010. „Świadectwo niebywałego serwilizmu wobec Rosji”. Nowe fakty w „Resecie”


Niezalezna.pl, TVP.Info, Twitter/ mbl

Zobacz także

Zobacz także