more_horiz
Wiadomości

Opozycja uderza w prezydenta Dudę. Lichocka: to brak szacunku dla tych, którzy go wybrali

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 12:55
Członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka powiedziała, że ataki na prezydenta Andrzeja Dudę są dowodem na brak szacunku dla tych, którzy go wybrali. 
Prof. Marek Chmaj ocenił, że możliwe jest skrócenie kadencji prezydenta poprzez referendum
Prof. Marek Chmaj ocenił, że możliwe jest skrócenie kadencji prezydenta poprzez referendumFoto: Naumov S./Shutterstock.com & Andrzej Hulimka / Forum

Joanna Lichocka podkreśliła w TVP Info, że to próba podważenia jego autorytetu.

Poseł PiS mówiła, że prezydent Andrzej Duda powinien być przygotowany na ataki celebrytów, dziennikarzy i mediów oraz podmiotów należących do George'a Sorosa.

Posłuchaj
00:30 12668207_1.mp3 Lichocka: ataki na prezydenta to brak szacunku dla jego wyborców (IAR)

Działania opozycji wobec prezydenta

Prof. Marek Chmaj, prawnik, konstytucjonalista, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, a także doradca b. marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego, wyraził opinię, że możliwe byłoby skrócenie kadencji prezydenta przez głosowanie w referendum.

Do zapowiedzi Chmaja odniósł się także poseł PiS Kazimierz Smoliński. Na antenie PR24 poseł przyznał, iż jego zdaniem jest to "kuriozalny pomysł". - Opozycja, idąc do wyborów i zapowiadając swoje programy dotyczące funkcjonowania państwa, dokładnie wiedziała, że jest taka, a nie inna sytuacja: że prezydent będzie urzędował do 2025 roku - powiedział Kazimierz Smoliński.

Czytaj także: Prezydent Duda: ustaw dobrych dla Polski i Polaków na pewno nie będę wetować

- Kuriozalny pomysł prof. Chmaja jest chyba kontynuacją podobnej koncepcji byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Jemu można takie pomysły wybaczyć, ale pan Marek Chmaj powinien za to stracić tytuł profesora - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

iar/pap/as

Zobacz także

Zobacz także