X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stan zdrowia mężczyzny, który podpalił się w Pradze, jest poważny

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 20:31
Mężczyzna, który podpalił się w piątek na placu Wacława w Pradze, pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej i jego stan jest poważny – poinformowała w sobotę rzeczniczka szpitala na Vinohradach Jana Roubalova. Mężczyzna przebywa na oddziale intensywnej terapii.
Praga. Służby na miejscu zdarzenia
Praga. Służby na miejscu zdarzeniaFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

- Pacjent jest w stanie zagrożenia życia - powiedziała agencji CTK Jana Roubalova. Rzeczniczka szpitala, którego częścią jest oddział medycyny oparzeniowej, dodała, że do poniedziałku nie będą podawane szczegółowe informacje o stanie zdrowia pacjenta. Wiceburmistrz dzielnicy Praha 1, który odpowiada za kwestie bezpieczeństwa, Peter Hejma poinformował, że górna część placu Wacława, gdzie w piątek mężczyzna się podpalił, jest monitorowana przez policję i strażników miejskich.- Są tam patrole piesze i w samochodach. Funkcjonariusze są przygotowani, żeby przeszkodzić innym osobom, które mogłyby się inspirować (czynem Jana Palacha). Musimy przeczekać ten delikatny czas związany z rocznicą Jana Palacha – powiedział wiceburmistrz.

W tym samym rejonie centrum Pragi przed 50 laty, 16 stycznia 1969 r. oblał się benzyną i podpalił student Uniwersytetu Karola Jan Palach. Trzy dni później zmarł. W listach, które zostawił, napisał, że chce przebudzić Czechów i Słowaków z letargu, w którym znaleźli się w pięć miesięcy po rozpoczęciu sowieckiej okupacji Czechosłowacji w sierpniu 1968 r.

Media: mężczyzna chciał "odejść jak Palach"

Według czeskich mediów 54-letni mężczyzna, który podpalił się w piątek o podobnej godzinie i w podobnym miejscu, co Jan Palach, miał mówić swojemu bratu, że chce odejść jak Palach. Powiadomieni przez rodzinę policjanci starali się namierzyć telefon desperata, ale gdy zlokalizowali mężczyznę, już płonęło na nim ubranie. Ogień gasili i udzielali pierwszej pomocy przechodnie oraz personel z pobliskiej kawiarni.

Policja zwróciła się z apelem do osób, które znajdowały się w tym czasie w rejonie zdarzenia, o kontakt i złożenie zeznań. Policjanci, powołując się na decyzję rodziny, nie ujawniają, czy ktoś odpowiedział na apel i udzielił bliższych informacji o zachowaniu mężczyzny.

Zarówno cytowani przez media anonimowi funkcjonariusze policji, jak i wiceburmistrz Pragi 1 są zdania, że w piątek nie chodziło o czyn inspirowany politycznie lub będący protestem w sprawach społecznych.

msze


Czytaj także

Praga: mężczyzna próbował dokonać samospalenia w centrum miasta

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 17:23
Na placu Wacława w centrum Pragi w piątek podpalił się mężczyzna. Płomienie zostały ugaszone przez przechodzące obok osoby – podaje agencja CTK.
rozwiń zwiń