X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: rozpoczyna się cykl spotkań dla Polaków ws. statusu osiedlonego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 06:20
Polska ambasada i konsulat w Londynie ogłaszają serię spotkań dla imigrantów w sprawie brexitowej rejestracji. Na spotkaniach w całym kraju Polacy będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda uzyskanie statusu osoby osiedlonej. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: MACH Photos/shutterstock.com

Ambasador Polski w Londynie Arkady Rzegocki przyznaje, że ponieważ system opracowany jest przez brytyjski rząd, polscy dyplomaci nie są w stanie rozwiać wszystkich wątpliwości. Ale podkreśla, że konsulat ma możliwość wyjaśnienia szeregu kwestii. "Chcemy odpowiadać na zapotrzebowanie polskich wspólnot z róznych miejsc w całej Wielkiej Brytanii" - mówi ambasador Rzegocki

Pierwsze konsultacje, londyńskie, odbyły się w poniedziałek. Według planów przedstawiciele ambasady i konsulatu wezmą jeszcze udział w kilkunastu spotkaniach. 1 marca to data rozmów w Birmingham, 2 marca - W londyńskim Balham. Tu rad udzielać też będą urzędnicy ministerstwa rodzina, pracy i pomocy społecznej. Na liście są też: Southampton, Thetford, Peterborough, Bristol, St. Helier i Swindon. 

By pozostać na Wyspach każdy obywatel unijny musi wziąć udział w rejestracji. Rejestracja ma ruszyć z końcem marca. Wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa, bo zależy to od tego, czy brexit odbędzie się na podstawie umowy czy też nie.  

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Europa Wielka Brytania

Czytaj także

Theresa May: opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE odkładałoby w czasie ważną decyzję

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 17:04
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oceniła, że opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie oznaczałoby zawarcia porozumienia i jedynie odkładałoby w czasie ważną decyzję dotyczącą brexitu. Według planu brexit powinien nastąpić do 29 marca.
rozwiń zwiń