X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisja Europejska: Polska przeżywa dobry okres gospodarczy, a bezrobocie jest rekordowo niskie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 14:30
Komisja Europejska oceniła pozytywnie stan polskiej gospodarki. W opublikowanym dziś raporcie napisała o dobrych warunkach ekonomicznych i poprawie finansów publicznych. Unijni komisarze zaakceptowali analizy dotyczące równowagi ekonomicznej i rekomendacje dla państw członkowskich. 
Audio
  • KE o dobrych warunkach ekonomicznych dla Polski (IAR)
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Pixabay

W raporcie dotyczącym Polski napisali, że przeżywa ona dobry okres gospodarczy, bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie, a nierówności społeczne stopniowo maleją. Wnioski dotyczące Polski przedstawił też na konferencji wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.

- Warunki ekonomiczne pozostają korzystne. Jest wysoki wzrost gospodarczy i dzięki temu wzrostowi sytuacja finansów publicznych stopniowo się poprawia. Mniejszy jest deficyt fiskalny. Widzimy też poprawę w ściągalności podatków. Tak więc w krótkiej perspektywie nie ma zagrożenia dla równowagi fiskalnej - powiedział wiceszef komisji.

Dodał, że w dłuższej perspektywie Bruksela dostrzega ryzyka dotyczące wydatków związanych z wiekiem emerytalnym i starzeniem się społeczeństwa. Eksperci komisji napisali też w raporcie, że problemem są niedobory wykwalifikowanej siły roboczej, które utrudniają rozwój w wielu sektorach. Kolejny raz komisja zwróciła uwagę na jej zdaniem utrudniony udział w rynku pracy z powodu niedostatecznej liczby placówek opieki nad dziećmi.

kad 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europosłowie pytają KE o brak Rosji na liście dotyczącej prania brudnych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:50
Europosłowie pytają Komisję Europejską dlaczego Rosji nie ma na liście krajów krytykowanych za niedostateczną walkę z praniem brudnych pieniędzy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała list w tej sprawie ponad 40 deputowanych do komisarz odpowiedzialnej za sprawiedliwość Very Jourovej. 
rozwiń zwiń