X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Praga: Mariusz Błaszczak spotkał się z weteranami misji afgańskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 22:54
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w Pradze w spotkaniu z weteranami misji afgańskiej z Polski, Czech i Stanów Zjednoczonych. Podczas wieczoru poświęconego wspólnym misjom środkowoeuropejskich armii NATO pod hasłem "Sojusznicy: misja w Afganistanie oczami weteranów" szef MON podziękował żołnierzom za służbę.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: wiele nas łączy, razem w NATO jesteśmy silniejsi (IAR)
  • Podporucznik Piotr Mętrak: misje, w których braliśmy udział, procentują doświadczeniem (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/Ministerstwo Obrony Narodowej

Mariusz Błaszczak powiedział, że ci weterani są prawdziwym bohaterami, bo dali dowód współpracy między sojusznikami NATO. - Wiele nas łączy, a razem w NATO jesteśmy silniejsi i możemy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko swoim krajom, ale też ta współpraca w Sojuszu Północnoatlantyckim ma wymiar międzynarodowych misji, jak w Afganistanie - mówił Mariusz Błaszczak.

Wśród weteranów byli polscy żołnierze, którzy we wrześniu 2009 r. w prowincji Ghazni w Afganistanie pośpieszyli z pomocą zaatakowanym przez talibów amerykańskim żołnierzom. Spośród ośmioosobowego patrolu jeden polski żołnierz poległ, a czterech zostało rannych, m.in. podporucznik Piotr Mętrak. Dla niego naturalne jest, że bezpieczeństwo Polski w NATO wymaga też wysiłku. - Jeśli czegoś oczekujemy, powinniśmy też dać coś od siebie - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej.

Podczas wieczoru doszło do pierwszego po dziesięciu latach spotkania kaprala Marcina Kulasa i amerykańskiego żołnierza sierżanta Coreya Specka, który podczas tych walk uratował mu życie wyciągając go spod ognia nieprzyjaciela.

Uczestnicy spotkania obejrzeli jeden z odcinków serialu Telewizji Polskiej "Weterani. Wyrwani śmierci" poświęcony właśnie wydarzeniom z września 2009 r. z polskiej misji w Afganistanie.

bb