X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Libia: rakiety uderzyły w lotnisko w Trypolisie. Rebelianci próbują przejąć kontrolę nad stolicą

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 22:14
Zaostrza się sytuacja w stolicy Libii. Po południu rakiety spadły na jedyne czynne lotnisko w Trypolisie. Wszystko to dzieje się w czasie, gdy jedna z grup bojowników próbuje przejąć kontrolę na stolicą i zdobyć władzę z rąk popieranego przez społeczność międzynarodową rządu. 
Audio
  • W 2011 roku arabska wiosna obaliła wieloletniego przywódcę Libii Muamara Kadafiego. Od tego czasu w kraju cały czas trwają walki grup, które niegdyś wspólnie walczył przeciwko Kadafiemu. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Oddziały rebeliantów niedaleko Trypolisu
Oddziały rebeliantów niedaleko TrypolisuFoto: PAP/EPA/STRINGER

Nie jest pewne, kto stoi za ostrzałem międzynarodowego lotniska Mitiga w Trypolisie, choć przypuszcza się, że rakiety zostały odpalone przez próbującą przejąć władzę w Libii grupę nazywającą się Libijską Armią Narodową, dowodzoną przez generała Khalifę Haftara. W ostrzale nikomu nic się nie stało, ale ruch na międzynarodowym lotnisku został wstrzymany. W rejonie lotniska stacjonuje jedna z grup partyzantów, sprzyjających rządowi. Prawdopodobnie to właśnie oni byli celem ataku. 

Od tygodni rebelianci dowodzeni przez generała Haftara zdobywają kolejne tereny na wschodzie Libii i przesuwają się w kierunku Trypolisu. W ostatnich kilku dniach w walkach w stolicy miało według ONZ zginąć 25 osób, a 80 miało zostać rannych. Z rejonu Trypolisu uciekło prawie 3 tysiące osób. Ewakuację personelu rozpoczęły też międzynarodowe organizacje, w tym armia Stanów Zjednoczonych. 

W 2011 roku arabska wiosna obaliła wieloletniego przywódcę Libii Muamara Kadafiego. Od tego czasu w kraju cały czas trwają walki grup, które niegdyś wspólnie walczyły przeciwko Kadafiemu. W 2015 roku utworzono rząd jedności narodowej, wspierany przez ONZ. Konkurencyjny rząd w położonym na wschodzie kraju mieście Tobruk nie zgodził się jednak na zrzeczenie się swojej władzy. To właśnie z tą grupą ma być sprzymierzony generał Haftar, który walczy o przejęcie władzy w stolicy.  

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Afryka Libia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak