X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski za dofinansowaniem transgranicznych odcinków Via Carpatia

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 19:00
Parlament Europejski jest za dofinansowaniem z unijnych funduszy transgranicznych odcinków międzynarodowej drogi Via Carpatia, która jest także priorytetem infrastrukturalnym Polski. Europosłowie przyjęli raport o wpisaniu tej trasy do unijnego programu Łącząc Europę.
Audio
  • Jest zgoda na dofinansowanie transgranicznych odcinków Via Carpatia (IAR)
Parlament Europejski
Parlament Europejski Foto: Shutterstock/Ikars

Na europejskie dofinansowanie będzie mógł liczyć odcinek między Rzeszowem, Barwinkiem a Koszycami.

- Jest to niezwykła decyzja. Wielki dzień dla Via Carpatii, wielki dzień dla Polski Wschodniej i dla Podkarpacia, ponieważ jeszcze kilka lat temu nikomu się nie śniło, że to będzie możliwe. Budowy tego projektu transportowego, tak niezwykle ważnego, strategicznego z punktu widzenia nie tylko Polski, ale też całej Europy, mam nadzieję, że już nic nie zatrzyma - powiedział europoseł Tomasz Poręba.

Międzynarodowa trasa Via Carpatia ma połączyć Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił dziś w Łańcucie, że to kluczowy korytarz łączący północ z południem Europy. Dodał, że w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku Polska zabezpieczyła fundusze na całość realizacji trasy na terytorium kraju.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak