X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany po referendum w Egipcie. Prezydent Sisi będzie mógł rządzić krajem do 2030 r.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 21:29
Prezydent Egiptu Abdel Fatah al-Sisi będzie mógł rządzić krajem do 2030 r. To jeden z efektów przeprowadzonego w tym kraju referendum konstytucyjnego. Miejscowa komisja wyborcza ogłosiła właśnie, że przeważająca większość głosujących poparła zmiany w konstytucji.
Referendum w Egipcie
Referendum w EgipcieFoto: PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM

Egipska komisja wyborcza poinformowała, że zaproponowane przez parlament zmiany w konstytucji poparło prawie 89 procent głosujących. W trwającym od soboty do poniedziałku trzydniowym głosowaniu wzięło udział 44 procent uprawnionych.

Oznacza to także, że Egipcjanie zgodzili się nie tylko na wydłużenie kadencji prezydenta do sześciu lat, co w praktyce oznacza, że Abdel Fatah al-Sisi będzie mógł rządzić do 2030 r. Głosujący poparli także powstanie drugiej izby parlamentu i zagwarantowanie kobietom jednej czwartej miejsc w ławach poselskich. Wśród zaakceptowanych poprawek są też nowe uprawnienia, które dają prezydentowi możliwość mianowania sędziów oraz zwiększenie roli wojska. Wszystkie zmiany wchodzą w życie od wtorku, 23 kwietnia.

Sam prezydent Egiptu, którzy rządzi krajem żelazną ręką od ponad pięciu lat, nie wypowiedział się publicznie na temat zmian w konstytucji. Poprawki zostały zaproponowane przez parlament, który jest zdominowany przez zwolenników i sojuszników Sisiego.

Abdel Fatah al-Sisi stał na czele armii, gdy wojsko w 2013 r. odzyskało władzę z rąk Bractwa Muzułmańskiego. Rok później Sisi został prezydentem. Jego przeciwnicy oskarżają go o brutalne rozprawienie się z opozycją i dyktatorskie metody rządzenia.

W zamieszkach sprzed sześciu lat w Egipcie zginęło kilka tysięcy osób. Niemal całe Bractwo Muzułmańskie jest teraz w więzieniu. Międzynarodowe organizacje oceniają, że w Egipcie za kratkami znajduje się około 60 tys. więźniów politycznych.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak