more_horiz
Wiadomości

Włochy: zwycięstwo Ligi Północnej w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 15:47
34,3 procent głosów otrzymała włoska Liga Północna wicepremiera Matteo Salviniego, która wygrała wybory europejskie - to końcowe wyniki podane w poniedziałek przez MSW w Rzymie. Na drugim miejscu znalazła się centrolewicowa opozycyjna Partia Demokratyczna - 22,6 procent.
Matteo Salvini
Matteo SalviniFoto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Koalicjant Ligi, Ruch Pięciu Gwiazd uzyskał 17 procent głosów, co komentatorzy uważają za porażkę tego ugrupowania, gdyż przed rokiem w wyborach parlamentarnych zdobyło 32 proc. głosów.

Czwarte miejsce zajęła opozycyjna Forza Italia byłego premiera Silvio Berlusconiego z wynikiem 8,7 proc. głosów. Na byłego premiera Włoch oddało głos ponad pół miliona obywateli.

Mandaty w Parlamencie Europejskim zdobyło też prawicowe ugrupowanie Bracia Włoch, na które głosowało 6,4 proc. wyborców.

Matteo Salvini, który na powyborczej konferencji prasowej ponownie pokazał się z różańcem w ręku, otrzymał 2,2 mln głosów. Pozostanie on w rządzie Giuseppe Contego i nie powróci do PE, gdzie już wcześniej miał mandat.  

Frekwencja w eurowyborach we Włoszech wyniosła ponad 56 procent.

kp


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem