X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Micheil Saakaszwili odzyskał ukraińskie obywatelstwo

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 21:18
Micheil Saakaszwili odzyskał ukraińskie obywatelstwo. Odpowiedni dekret wydał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Skasował tym samym decyzję swojego poprzednika - Petra Poroszenki, który niemal 2 lata temu pozbawił Saakaszwilego ukraińskiego paszportu.
Audio
  • Micheil Saakaszwili odzyskał ukraińskie obywatelstwo. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Micheil Saakaszwili
Micheil SaakaszwiliFoto: Shutterstock/ Oleksii Chumachenko

Dekret Wołodymyra Zełenskiego o przywróceniu obywatelstwa Micheilowi Saakaszwilemu opublikowano na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta. Napisano w nim, że decyzja z lipca 2017 roku o odebraniu obywatelstwa zostaje uchylona. 

Jak podają ukraińskie media - Micheil Saakaszwili może wrócić nad Dniepr już jutro. Ukraińskie służby graniczne oświadczyły, że wpuszczą polityka na terytorium Ukrainy. 

Były prezydent Gruzji w 2015 roku otrzymał obywatelstwo Ukrainy z rąk ówczesnego prezydenta Petra Poroszenki i został przez niego mianowany gubernatorem obwodu odeskiego. 

Już jako gubernator Micheil Saakaszwili krytykował ówczesne ukraińskie władze i popadł w konflikt z Petrem Poroszenką, którego oskarżał o uwikłanie w układy korupcyjne. W 2018 roku został siłą wydalony poza granice kraju.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak