X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Donald Trump: miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki św. Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 17:41
Prezydent Donald Trump wydał oświadczenie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Amerykański przywódca podkreślił zasługi papieża-Polaka w obaleniu komunizmu, walce o ludzką godność i wolność religijną. 
Audio
  • Donald Trump wydał oświadczenie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Relacja z Waszyngtonu Marka Wałkuskiego (IAR)
1979 rok. Papież Jan Paweł II
1979 rok. Papież Jan Paweł IIFoto: Wolfgang Weihs

Prezydent Trump podkreślił, że dziewięciodniowa pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski zmieniła bieg historii.

"Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa oraz orędownika ludzkiej godności i wolności religijnej" - napisał amerykański przywódca.

pap_19870808_02U.jpg
Piotr Dmitrowicz: Jan Paweł II rozumiał, że komunizm można pokonać

Prezydent USA wyraził przekonanie, że homilia papieża podczas mszy świętej w Warszawie stanowiła mocne przesłanie nadziei nie tylko dla Polaków, ale ludzi na całym świecie.

"Jego słowa były wyzwaniem rzuconym represyjnym siłom komunizmu w Polsce i reszcie Europy" - napisał Donald Trump. Podkreślił, że przesłanie Jana Pawła II dodało odwagi Polakom w walce o lepsze życie oraz o wolność i ostatecznie doprowadziły do zerwania żelaznej kurtyny komunizmu w Europie.

"Nadal starajmy się czerpać siłę z jego słów oraz odwołania do wielkiego boskiego miłosierdzia, mocy i chwały" - zakończył oświadczenie prezydent Donald Trump.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Milena Kindziuk: pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski była przełomowa i najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 08:33
- 2 czerwca 1979 roku Jan Paweł II wyszedł z samolotu na lotnisku w Warszawie i wszyscy Polacy mieli wtedy poczucie jakby zatrzęsła się ziemia - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Milena Kindziuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papamobile miał zostać zapomniany tak jak papieska pielgrzymka. Zobacz niezwykłą historię pojazdu Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 10:01
Pojazd, którym papież poruszał się podczas pierwszej pielgrzymki, stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon wizyty Jana Pawła II w Polsce. I właśnie z tego powodu wóz czekał smutny los. 
rozwiń zwiń