X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy Rosja dąży do dużego konfliktu zbrojnego?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 15:23
– Nie ma obecnie przesłanek, by uważać, że Rosjanie planują w dającej się określić perspektywie czasowej tzw. gorący konflikt. Mają poczucie własnych możliwości, siły i słabości – ocenił Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich. W Polskim Radiu 24 rozmowa o potencjale i zamiarach Rosji.
Audio
  • 3.06.19 Marek Budzisz: ze strony Rosji mamy do czynienia ze straszeniem realną wojną i wyścigiem zbrojeń.
Defilada wojsk powietrznodesantowych Federacji Rosyjskiej
Defilada wojsk powietrznodesantowych Federacji RosyjskiejFoto: zhuravlevzhuravleva / pixabay

Konflikt w Donbasie, aneksja Krymu, a także prowokacyjne zachowania rosyjskich pilotów wobec lotników państw członkowskich NATO. To jedne z przejawów zachowań państwa rosyjskiego, które mogłyby sugerować, że imperialistyczne zapędy Moskwy są w stanie przybrać kolejne formy. W opinii Marka Budzisza, eskalowanie napięcia i próba ukazania potencjału militarnego przez Rosję ma prowadzić przede wszystkim do rozwiązań natury politycznej.

– Mamy do czynienia ze straszeniem realną wojną i wyścigiem zbrojeń. Z drugiej strony Rosjanie chcą również pokazać alternatywę, że ewentualna współpraca, ale za cenę uznania rosyjskiej strefy wpływów, może być korzystna dla Unii Europejskiej. Jest to "marchewka" kierowana w stronę Europy Zachodniej. Jednak w zanadrzu mają też "kij", którym jest dywersja ideowa, trolling, cyberataki, wpływanie na politykę wewnętrzną poszczególnych krajów, a także straszenie zagrożeniem militarnym – wskazał ekspert.

Więcej na temat celów rosyjskiej polityki zagranicznej, a także o innych przejawach aktywności państwa rosyjskiego na arenie międzynarodowej w całej rozmowie z Markiem Budziszem.   

Rozmowę przeprowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 14.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dekret Władimira Putina. Jak duże zagrożenie stanowi dla Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 21:39
– Rosja pokazuje, że to ona rządzi i będzie narzucała Ukrainie warunki, na których mają być przeprowadzone rozmowy dotyczące okupowanych terenów – powiedziała Olga Popowycz z Fundacji "Nasz Wybór". Skomentowała w ten sposób dekret, jaki podpisał prezydent Rosji Władimir Putin. Do sprawy odniósł się również Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zawiera nowa doktryna energetyczna Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 23:33
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał nową doktrynę bezpieczeństwa energetycznego na lata 2025-2030. Co zostało w niej zapisane? O tym na antenie Polskiego Radia 24 mówił dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń