X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Waszyngton: manifestacja poparcia Polonii dla Fortu Trump. Prezydent Andrzej Duda wyszedł do demonstrujących

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:00
W Waszyngtonie manifestowało dziś kilkadziesiąt osób reprezentujących amerykańskie Kluby "Gazety Polskiej" i inne środowiska polonijne. Wyrażali oni swoje poparcie dla budowy w Polsce stałych baz amerykańskich, tzw. Fortu Trump. 
Audio
  • Przed spotkaniem w Białym Domu prezydent Andrzej Duda powiedział polskim dziennikarzom w Waszyngtonie, że jego znaczenie jest ogromne (IAR)
  • Prezydent na krótko spotkał się także z przedstawicielami Polonii, którzy przed Białym Domem zorganizowali manifestację poparcia dla zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce (IAR)
Prezydent Andrzej Duda wśród manifestującej Polonii
Prezydent Andrzej Duda wśród manifestującej PoloniiFoto: TWITTER.COM/GAZETA POLSKA

Demonstracja zaczęła się o 15.30 polskiego czasu przed Białym Domem. Do manifestujących wyszedł prezydent Andrzej Duda.

"To szczególnie ważny czas, by amerykańska Polonia wspólnie zebrała się pod Białym Domem w poparciu dla znaczącej i stałej obecności wojsk USA w Polsce i wzmocnienia siły obronnej NATO w regionie" - wyjaśniają organizatorzy akcji. 

Podczas demonstracji poruszony został także temat agresywnej polityki Rosji, jej zaangażowania w konflikty w Gruzji i na Ukrainie i zagrożenia, jakie stanowi dla Polski, ale też całej Europy. 

Kilka dni temu minister Krzysztof Szczerski ogłosił, że negocjacje ws. stałych amerykańskich baz w Polsce zostały zakończone i "możemy mówić o sukcesie". 

"Wszystko to, co zawiera owo porozumienie - to dosłownie wiadomość sprzed chwili - ostatecznie dzisiaj (zostało) zaakceptowane przez obu prezydentów" - oświadczył Szczerski na briefingu w Waszyngtonie. Jak dodał, porozumienie "zawiera wszystkie komponenty niezbędne do tego, żeby mówić o jakościowej i ilościowej zmianie jeśli chodzi o obecność wojsk amerykańskich w Polsce w ramach NATO, dla potrzeb regionu, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa naszego kraju". 

Wideo: Kancelaria Prezydenta RP

dcz/niezalezna.pl/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent do Polonii: chce podziękować państwu za miłość do Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 06:18
Prezydent Andrzej Duda podziękował amerykańskiej Polonii za podtrzymywanie polskiej tradycji i kultury. Podczas uroczystości z okazji stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w polskim konsulacie w Nowym Jorku prezydent mówił o Polsce jako o wolnym kraju, który odniósł sukces i ma powody do dumy.
rozwiń zwiń