X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Porozumienie ws. atomu i więcej gazu LNG z USA. Energetyczna niezależność od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 07:02
Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych podpisano umowy zwiększające bezpieczeństwo energetyczne Polski. Prezydenci Polski i USA mówili o nich w Białym Domu.
Audio
  • Prezydent Trump chwali Polskę za zakup gazu LNG. Korespondencja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald TrumpFoto: EPA/SHAWN THEW / POOL

Tuż przed rozmowami prezydentów Polski i USA w Białym Domu polski koncern PGNiG podpisał porozumienie z amerykańską firmą Venture Global. Tym samym Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększy import gazu z terminali w Luizjanie do 3,5 mln ton rocznie. Kontrakt ten, jak poinformował amerykański prezydent, wart jest 8 mld dolarów. 


duda_trump_1200.jpg
Wizyta prezydenta ANDRZEJA DUDY w USA - serwis specjalny

Od wielu miesięcy Donald Trump namawia Polskę, by kupowała jeszcze więcej surowców ze Stanów Zjednoczonych, bo, jak argumentuje, w ten sposób można uniezależnić się od dostaw z Rosji.

Amerykański prezydent poinformował też o podpisaniu porozumienia w dziedzinie energii nuklearnej. - Nasze kraje podpisały porozumienie o rozszerzeniu amerykańsko-polskiej współpracy cywilnej w zakresie energii nuklearnej. To także zwiększy polskie bezpieczeństwo energetyczne i pogłębi nasze relacje handlowe. Relacje gospodarcze USA i Polski są kwitnące. Chcemy dalej rozwijać wzajemny handel na bazie uczciwości i wzajemności. To chyba moje ulubione słowo - mówił w Białym Domu Donald Trump.


dt12ad.jpg
Donald Trump ws. gazu i NS2: Niemcy stają się zakładnikiem Rosji

Prezydent Andrzej Duda mówił z kolei, że dzięki wcześniejszym umowom amerykański gaz LNG trafia już do Polski. - Rozmawialiśmy o tym w 2017 roku właśnie w Warszawie w czasie naszego spotkania z panem prezydentem, że gaz ze Stanów Zjednoczonych powinien być dostarczany do Polski i jest. I są podpisywane kolejne umowy i gazowce ze Stanów Zjednoczonych przypływają dzisiaj do Świnoujścia i ten gaz ze Stanów Zjednoczonych w Polsce i w naszej części Europy dzięki temu stał się faktem - powiedział Andrzej Duda.

W czasie spotkania w Białym Domu amerykański prezydent kolejny raz skrytykował Niemcy za ich zaangażowanie w gazociąg Nord Stream 2. Niemiecko-rosyjski gazociąg, który jest teraz budowany, ma dostarczać rosyjski gaz do Niemiec, z pominięciem Ukrainy.

W piątek prezydent Andrzej Duda odwiedzi jeden z terminali gazu LNG w Teksasie. Będzie mu towarzyszył amerykański sekretarz energii Rick Perry. Strona polska zapowiadała wcześniej, że w czasie tego spotkania mają zostać podpisane kolejne polsko-amerykańskie porozumienia.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump: Polska i USA powiązane wspólnymi wartościami i celami

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 20:49
- Podpisana w środę polsko-amerykańska deklaracja wyraźnie stwierdza - Polska i USA są nie tylko powiązane partnerstwem strategicznym, ale także wspólnymi wartościami, celami i silną przyjaźnią - powiedział prezydent USA Donald Trump na wspólnej konferencji z prezydentem Andrzejem Dudą.
rozwiń zwiń