X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE odkłada do października decyzję o rozpoczęciu negocjacji z Macedonią Płn. i Albanią

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 18:40
Wiceszef MSZ Konrad Szymański argumentował, że nie można myśleć o strategicznej roli Unii Europejskiej w świecie bez zachowania gotowości do rozszerzania, w szczególności o Bałkany Zachodnie. Zainteresowana wpływami na Bałkanach od dawna jest Rosja.
Audio
  • UE odkłada decyzję ws. negocjacji rozszerzniowych - relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Obrady państw UE w Luksemburgu
Obrady państw UE w LuksemburguFoto: Rada Unii Europejskiej 2019

Unia Europejska odłożyła do października decyzję o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią. Decyzję w tej sprawie podjęli unijni ministrowie do spraw europejskich po wielogodzinnych negocjacjach w Luksemburgu.

Polska była w grupie kilkunastu krajów, którym zależało na szybkim rozpoczęciu rokowań o członkostwie w Unii z władzami w Skopje i Tiranie. Przeciwne były Francja, Holandia, które uważały, że konieczne są dalsze reformy, a także Niemcy, które argumentowały, że najpierw zgodę musi dać Bundestag. Ma się on zająć tą sprawą po wakacjach. 

- Bez zdolności Unii Europejskiej do rozszerzania się inni gracze zainteresowani tym regionem, będą zyskiwali tam wpływy kosztem naszego bezpieczeństwa i naszych interesów handlowych, ekonomicznych. To był podstawowy postulat Warszawy - powiedział wiceminister Szymański.

Wiceszef MSZ powiedział, że Unia, która zaoferowała tym krajom bałkańskim perspektywę członkostwa, powinna dotrzymywać słowa. - To jest kwestia wiarygodności tych państw, które z trudem często pokonują różne trudności polityczne związane z reformami, procesem politycznym, żeby traktować je fair - dodał Konrad Szymański. Zastrzegł, że proces rozszerzania musi być warunkowy i uzależniony od dokonywanych postępów. 

IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE powiększy się o kolejne dwa kraje? KE rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 14:47
Komisja Europejska ponownie zarekomendowała rozpoczęcie negocjacji członkowskich z Macedonią Północną i Albanią. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa kraje przeciwne rozpoczęciu negocjacji UE z Macedonią Północną

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:34
Holandia i Francja przeciwne rozpoczęciu negocjacji członkowskich Unii Europejskiej z Macedonią Północną. Tak wynika z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Prezydent Macedonii Północnej Stewo Pendarowski, który był dziś w Brukseli, przestrzegał przed odkładaniem decyzji w tej sprawie. Zgodę na rozpoczęcie rozmów rekomendowała kilka tygodni temu Komisja Europejska. A we wtorek grupa 13 krajów, w tym Polska, wezwała Wspólnotę do podjęcia pozytywnej decyzji.
rozwiń zwiń