X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Komisarz ONZ ds. praw człowieka "zaniepokojona" warunkami w obozach dla migrantów

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:14
Biuro Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka poinformowało, że komisarz jest "zszokowana" warunkami, w jakich władze USA przetrzymuję migrantów, w tym dzieci, krytykuje też politykę imigracyjną USA. Oświadczenie w tej sprawie wydano w poniedziałek. 
Komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet
Komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle BacheletFoto: Shutterstock
  • Komisarz ONZ ds. praw człowieka krytykuje warunki w amerykańskich obozach dla migrantów
  • Komisarz krytykuje też politykę imigracyjną Donalda Trumpa
  • Amerykański sąd: przetrzymywanie ubiegających się o azyl - bezprawne
  • Wyrok sądu skrytykowali przedstawiciele Białego Domu
  • Twarda polityka imigracyjna ta jest trzonem kampanii D. Trumpa przed wyborami
trump 1200.jpg
Donald Trump chce policzyć imigrantów. Spis ludności USA z dodatkowym pytaniem

"Jako pediatra, ale i matka oraz była prezydent kraju jestem głęboko zszokowana faktem, że dzieci są zmuszane do spania na podłodze w przeludnionych ośrodkach, bez dostępu do odpowiedniej opieki medycznej i jedzenia oraz w złych warunkach sanitarnych" - podkreśliła komisarz Michelle Bachelet, prezydent Chile w latach 2006–2010 i 2014-2018. 

Warunki "urągające godności"

"Ci imigranci i uchodźcy w większości udawali się w niebezpieczną podróż wraz ze swoimi dziećmi w poszukiwaniu ochrony i godności, uciekając przed przemocą i głodem. Gdy wreszcie zaczynają wierzyć, że dotarli w bezpieczne miejsce, mogą zostać oddzieleni od swoich bliskich i zamknięci w urągających godności warunkach" - głosi komunikat. 

"Coś podobnego nigdzie nie powinno mieć miejsca" - zaznaczyła Bachelet. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Papież Franciszek: zamknięcie wobec migrantów może być oznaką upadku moralnego

Wysoka komisarz wskazała, że pozbawianie wolności osób dorosłych powinno być działaniem podejmowanym w ostateczności i na jak najkrótszy czas, przy jednoczesnym zagwarantowaniu międzynarodowych standardów w przestrzeganiu prawa człowieka. Zauważyła ponadto, że przetrzymywanie dziecka w zamknięciu nawet na krótko może poważnie odbić się na jego zdrowiu i rozwoju. 

"Zarządzanie granicami nie powinno ograniczać się do działań obliczonych na wykrywanie, zatrzymywanie i pospieszne deportowanie migrantów o nieuregulowanym statusie" - napisała Bachelet. 

Imigracja priorytetem administracji USA

Prezydent USA Donald Trump z twardego podejścia do imigracji uczynił jeden z priorytetów swojej prezydentury oraz kampanii przed kolejnymi wyborami szefa państwa w 2020 roku. 

W minioną środę amerykański prezydent napisał na swoim koncie na Twitterze, że "jeśli imigrantom nie podobają się warunki w obozach, to mogą nie przyjeżdżać. Problem rozwiązany". 

O bardzo złych warunkach panujących w ośrodkach dla imigrantów wypowiadali się niedawno kongresmeni Partii Demokratycznej i aktywiści broniący praw człowieka, którzy odwiedzili te ośrodki na granicy z Meksykiem. Ocenili oni, że ośrodki są przepełnione, a przetrzymywanym tam ludziom nie zapewnia się dostatecznej ilości żywności i wody ani możliwości zaspokojenia innych podstawowych potrzeb.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Propozycja Donalda Trumpa. Trzyletnia ochrona "marzycieli" w zamian za pieniądze na mur

W zeszłym tygodniu inspektor generalny ministerstwa bezpieczeństwa narodowego USA opublikował zdjęcia z ośrodków dla imigrantów w dolinie rzeki Rio Grande w Teksasie, w których przebywało dwa razy więcej osób, niż powinno.

Obrońcy praw człowieka skarżą amerykański rząd

W ostatnim czasie sąd federalny w Seattle orzekł, w odpowiedzi na pozew złożony w kwietniu przeciw rządowi przez obrońców praw człowieka, że przetrzymywanie w zamkniętych ośrodkach osób ubiegających się o azyl w USA jest bezprawne. Prokurator generalny i minister sprawiedliwości William Barr utrzymywał, że osoby ubiegające się o azyl, które przekroczyły granicę USA nielegalnie, nie mają prawa do zwolnienia za kaucją. Biały Dom ostro skrytykował wyrok. 

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znaczenie ONZ dla bezpieczeństwa światowego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:35
- Tematem przewodnim wystąpienia Prezydenta RP będzie wizja pozytywnego multilateralizmu związanego z budowaniem realnej wspólnoty międzynarodowej, opartej na suwerennej równości państw – tak Krzysztof Szczerski Szef gabinetu prezydenta mówił o przewodnim temacie wystąpienia Andrzeja Dudy na forum ONZ. W polskim Radiu 24 komentarz dra Pawła Kowalskiego z SWPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA boją się fali imigrantów i grożą konsekwencjami

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 08:41
Prezydent Donald Trump zapowiada wstrzymanie pomocy dla Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali, oskarżając te kraje o celowe wypuszczanie imigrantów kierujących się do USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone. "Kongres chce pokazać Trumpowi kto tu rządzi"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 06:42
- Kongres zgodziłby się na pieniądze przeznaczone na budowę muru, bo większość w Ameryce rozumie, że nie można pozwolić na otwarcie granic. Ale to jest ten moment, w którym nowy Kongres szczególnie chce pokazać Trumpowi, kto tu rządzi – powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Aktualne wydarzenia w USA w Polskim Radiu 24 komentował także Jarosław Guzy (PAP).
rozwiń zwiń