X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa rośnie w siłę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 11:02
Wartość aktywów największej polskiej instytucji finansowej poza granicami kraju przekroczyła właśnie 2 mld dolarów. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa stała się również głównym sponsorem działalności polonijnej w Stanach Zjednoczonych.
Audio
  • Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa rośnie w siłę (Marek Wałkuski/Polskie Radio)
Nowy Jork
Nowy JorkFoto: Pixabay

Unia została założona na nowojorskim Brooklynie w 1977 roku przez grupę polskich imigrantów. Po 42 latach działalności ma 19 oddziałów i jest największą etniczną instytucją finansową w Stanach Zjednoczonych.

mateusz morawiecki free 1200.jpg
Mateusz Morawiecki do Polonii: niech Polska przemawia przez wasze usta

Najbardziej licząca się instytucja finansowa w Nowym Jorku

Oprócz działalności biznesowej Unia wspiera co roku setki inicjatyw polonijnych - imprez kulturalnych, programów stypendialnych i akcji charytatywnych.

- Przede wszystkim jesteśmy instytucją finansową oferującą swoje usługi Polonii w Stanach Zjednoczonych. Jednak dzięki naszej kondycji finansowej możemy wspierać inicjatywy budujące siłę Polonii w USA - powiedział Polskiemu Radiu prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdan Chmielewski.

W ubiegłym roku organizacja wsparła 480 różnych imprez polonijnych. 

Prezes Unii Kredytowej poinformował, że tej jesieni liczba członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przekroczy 100 tys.

Bogan Chmielewski ocenił, że w czterech stanach, w których ma biura, czyli w Nowym Jorku, New Jersey, Pensylwanii i Illinois, Unia jest obecnie najbardziej liczącą się instytucją finansową.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki do Polonii: niech Polska przemawia przez wasze usta

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 09:33
 - Możecie sprawić, że na amerykańskiej ziemi zakwitną polskie idee. Niech Polska przemawia przez wasze usta – wzywał w piątek uczestników polonijnego Kongresu 60 Milionów w Miami premier Mateusz Morawicki. Nazywał ich ambasadorami Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat USA postuluje wzmocnienie militarne Polski. "Odgrywa kluczową rolę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 09:00
Komisja sił zbrojnych amerykańskiego Senatu opublikowała własną wersję budżetu obronnego USA na rok 2020. Dokument mówi o strategicznym znaczeniu Polski w powstrzymywaniu potencjalnej rosyjskiej agresji i konieczności zwiększenia ciągłej obecności wojskowej USA w Polsce. Senatorowie wnioskują o przedłużenie rotacyjnej obecności wojsk USA w Europie wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador USA Georgette Mosbacher: ufamy Polsce, jest dobrym sojusznikiem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:59
- Wyciągając wnioski z historii, musimy stwierdzić, że silna Polska i silny Sojusz Północnoatlantycki nakazują nam współpracować, tak jak ja współpracuję z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, aby móc odstraszyć każdego przeciwnika - powiedziała w Giżycku ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Podkreśliła, że USA ufają Polsce, która jest dobrym sojusznikiem.
rozwiń zwiń